SELİMİYE ASKERİ ORTAOKULU

52.NCİ YIL ANANEVİ PİLAV GÜNÜ KUTLAMASI

KUTLAMA KOMİTESİ ADINA KONUŞMA

ERCAN ERTÜRETEN Mak.Yük.Müh. (E) Yb.

( SAO 1959 / II / 7   1456 )

30 NİSAN 2011, SELİMİYE / İSTANBUL

 

SEVGİLİ SELİMİYE ASKERİ ORTAOKULU ÖĞRENCİSİ KARDEŞLERİM,

BU GÜN  OKULUMUZUN 52.NCİ YIL PİLAV GÜNÜNÜ KUTLUYORUZ.  

KATILIM SURETİYLE BİZLERİ ONURLANDIRAN KARA KUVVETLERİ KOMUTANI ORGENERAL ERDAL CEYLANOĞLU’NU, DEĞERLİ ÖĞRETMENLERİMİZİ, MİSAFİRLERİMİZİ, SELİMİYELİ AĞABEY VE KARDEŞLERİM İLE EŞLERİNİ, ÇOCUKLARINI VE TORUNLARINI KUTLAMA KOMİTESİ ADINA SEVGİ VE SAYGI İLE SELAMLIYORUM.

HEPİNİZ HOŞ GELDİNİZ...

253 SELİMİYELİ; EŞLERİ, ÇOCUKLARI, TORUNLARI, ÖĞRETMENLERİ VE MİSAFİRLERİ İLE 482 KİŞİ OLARAK BURADALAR. BU KATILIM, GEÇMİŞ İKİ YILA GÖRE DAHA FAZLADIR VE ‘’SELİMİYE’’ SEVGİSİNİN ARTARAK DEVAM ETTİĞİNİN İŞARETİDİR.

YARIM ASIR ÖNCE ÇOK KISA BİR SÜRE FAALİYETTE OLMUŞ VE DAHA SONRA KAPANMIŞ BİR OKULUN , YILLAR SONRA BAŞLAYAN KUTLAMALARI BUNLAR...

DÜNYA’DA BUNUN ÖRNEĞİ VAR MI?

BEN BİLMİYORUM...

BU GÜN, SELİMİYE ASKERİ ORTAOKULU’NUN BİR TÜRLÜ BÜYÜMEYEN ÖĞRENCİLERİ BURADA. YAŞLANMAYAN ÖĞRETMENLERİ BURADA. BİNASI YERİNDE DURUYOR. OKUL KOMUTANI OLARAK ORDU KOMUTANIMIZ DA VAR. KARA KUVVETLERİ KOMUTANIMIZ BU GÜN BU ORTAMIN ŞAHİDİ.

EKSİK OLAN NEDİR?

EKSİK OLAN BU OKULUN HENÜZ KARA KUVVETLERİ EĞİTİM VE DOKTRİN KOMUTANLIĞI’NA BAĞLANMAMIŞ OLMASI...(BUNU SALDIRAY BERK PAŞAMIZDAN BEKLİYORUZ.)

HEP BERABER YILDA BİR DEFA EĞİTİM VE ÖĞRETİM YAPAN BU YÜCE OKULU YAŞATMALIYIZ..

DÜN İLK OKUL KOMUTANIMIZ KURMAY ALBAY FERİT ERDOĞAN  İLE ÖĞRETİM BAŞKANIMIZ ÖĞRETMEN ALBAY MURAT KIRKPINAR’IN KARACAAHMET’TEKİ MEZARLARINI SELİMİYELİLER OLARAK ZİYARET ETTİK.

DUA ETTİK , KENDİLERİNE TEŞEKKÜR ETTİK...

KOMUTANIMIZIN OĞLU CENK ERDOĞAN İLE ÖĞRETİM BAŞKANIMIZ’IN KIZI AYLA  KIRKPINAR GÜRBÜZ VE TORUNU NAZLI, BU GÜN BURADA BİZİMLE.

KENDİLERİNE HOŞGELDİNİZ DİYORUM.

OKUL 1963’DE KAPANDIĞINDA ÖĞRETİM BAŞKANIMIZ ÖĞRETMENLERİN RESİMLERİNİ DE İÇEREN ORGANİZASYON ŞEMASINI  BERABERİNDE GÖTÜRMÜŞ VE YILLARCA EVİNDE SAKLAMIŞ. VEFATINDAN SONRA 26 YIL BOYUNCA BU KIYMETLİ HATIRAYI KIZI AYLA HANIM  MUHAFAZA ETMİŞ. KENDİSİ BU YIL FAALİYETLERİMİZİ VE DAVETİMİZİ DUYDUKTAN SONRA ÇOK MEMNUN OLDU VE ‘’ BU KIYMETLİ HATIRAYI BU GÜNE KADAR BEN MUHAFAZA ETTİM; BUNDAN SONRA GÖREV SİZİN ‘’ DİYEREK ALKAN BİNİCİ’YE TESLİM ETTİ. MEMNUNİYET İLE ALDIK VE OLDUĞU GİBİ MÜZEMİZE KOYDUK.  

ŞU ANDAKİ OKUL KOMUTANIMIZ ORDU KOMUTANI ORGENERAL HAYRİ KIVRIKOĞLU DA EŞLERİ İLE BİRLİKTE BURADALAR. BU YILIN HAZIRLIKLARINDA KENDİSİ VE ORDU KARARGAHINDAN BÜYÜK DESTEK GÖRDÜK.

KENDİLERİNE SELİMİYELİLER ADINA TEŞEKKÜR EDİYORUM.

HOŞ GELDİNİZ HAYRİ PAŞAM. SİZ ARTIK BİZİM İÇİN ONURSAL SELİMİYELİSİNİZ...

İLK  KUTLAMALARIN KOMUTANI VE ONURSAL SELİMİYELİMİZ  ORGENERAL ERGİN SAYGUN İDİ. KENDİSİNE ÇOK ŞEY BORÇLUYUZ. SELİMİYELİLER BİLMELİDİRLER Kİ, BU GÜNLERE GELMEMİZDEKİ ÖNCÜ ROLLERİ İLE  SELİMİYE MEŞALESİNİ YAKAN SEVGİLİ KOMİTE ÜYESİ BERKER BARÇAK VE  ERGİN PAŞA’NIN BÜYÜK DESTEKLERİ  VARDIR.

ERGİN PAŞA’YA BU YIL PİLAV GÜNÜ DAVETİNİ YAZILI OLARAK YAPTIM. 17 MART TARİHİNDE BANA ‘’ DAVETE ÇOK TEŞEKKÜRLER. İLERİYE DÖNÜK PLANLARIMIZI NE YAZIK Kİ BAŞKALARI YAPIYOR. İMKAN OLURSA MUTLAKA GELİRİM. SELAM VE SEVGİ İLE..’’ DİYEN BİR TELEFON MESAJI GÖNDERMİŞTİ.  25 NİSAN PAZARTESİ GÜNÜ HASTANEDE KENDİSİNİ ZİYARET ETTİM. ÖNEMLİ RAHATSIZLIKLARI VAR. TÜM SELİMİYELİLERE SELAM SÖYLEDİ VE PİLAV GÜNLERİNİ KUTLADI. BU KUTLAMANIN ARAMIZDAKİ TESANÜTÜ ARTIRMASI BAKIMINDAN ÖNEMİNE İŞARET ETTİ. SIRA PİLAV GÜNÜNE GELMEYE GELİNCE, GELMİYECEĞİM / GELEMİYECEĞİM DEMEDİ, SADECE BAKARIZ DEDİ.

ERGİN PAŞA’NIN 2009 YILI KUTLAMALARIMIZ SIRASINDAKİ;

-        ‘’GELİN GELİN , BEN DE O GÜN SİZLERİ KISA PANTOLON İLE YÜRETECEĞİM,’’

-        ‘’BU OKULUN HER ŞEYİ BUHARLAŞMIŞ , HİÇBİR ŞEY BULAMIYORUZ.’’

-        ‘’SİZ SELİMİYELİLER BURANIN BİZDEN ÖNCEKİ SAHİPLERİSİNİZ.’’

ŞEKLİNDEKİ  VECİZ SÖZLERİNİ UNUTMUYORUZ.

668 (E) KORG. HAYRİ GÜNER İLE 1052  (E) TÜMG. BEHZAT BALTA KARDEŞLERİMİZİN  SİLİVRİ’DEKİ TUTUKLU YARGILANMALARI DEVAM EDİYOR.  HAYRİ PAŞA GEÇTİĞİMİZ GÜNLERDE KALP KRİZİ GEÇİRDİ. ŞİMDİ DAHA İYİ OLDUĞUNA DAİR HABERLER ALIYORUZ. KENDİSİNE GEÇMİŞ OLSUN DİYORUZ.

BU ÜÇ YİĞİT SELİMİYELİ, KATILIM ARZULARINI BANA TELEFON İLE BİLDİRMİŞLERDİ. KENDİLERİNDEN BU GÜNE KADAR DOLAYLI VEYA DOLAYSIZ KATILMIYACAĞIZ ŞEKLİNDE MESAJ ALMADIM.

O HALDE GELECEKLER...

 BEN GÖZÜM KAPIDA HERAN ÜÇÜNÜN BİR ARADA GİRİŞLERİNİ VE BİZLERLE KUCAKLAŞMALARINI BEKLİYORUM.

SEVGİLİ SELİMİYELİLER,

TÜRK SİLAHLI KUVVETLERİNİN GÖREVDE VE EMEKLİ GÜZİDE SUBAY VE ASTSUBAYLARININ MARUZ KALDIĞI DURUM BİZLERİ ZİYADESİ İLE ÜZMEKTEDİR. BU DURUMUN HUKUK ÇERÇEVESİNDE EN KISA ZAMANDA TÜMÜNÜN AKLANMASI SURETİYLE SONUÇLANACAĞINA VE KARDEŞLERİMİZİN AİLELERİ İLE TÜM SEVENLERİNE KAVUŞACAĞINA İNANCIMIZ TAMDIR.

SEVGİLİ MİSAFİRLER,

SELİMİYELİLER  ÜLKENİN VE DEVLETİN KENDİLERİNE VERDİKLERİNİN DAİMA BİLİNCİNDE OLDULAR VE BUNU MİNNET VE ŞÜKRAN İLE KARŞILADILAR. BU YIL ARTIK BUNU TEKRARLAMIYORUZ.  BUNUN YERİNE SELİMİYELİLER KENDİLERİNE DÜŞENİ YAPMIŞLAR VE HAYATTA BAŞARILI OLMUŞLAR MI BUNU ANLAMAYA VE ANLATMAYA ÇALIŞIYORUZ.

2501 SELİMİYELİ OLDUĞUNU BUNLARDAN 1713 ADEDİNİN MEZUN OLARAK  KULELİ ASKERİ LİSESİ VE ERZİNCAN ASKERİ LİSESİNE GİTTİĞİNİ BİLİYORUZ. 1021 SELİMİYELİ KARA HARB OKULU’NDAN BAŞARI İLE MEZUN OLARAK KARA KUVVETLERİ VE JANDARMA GENEL KOMUTANLIĞI BÜNYESİNDE BÜYÜK ÖZVERİ İLE ÖNEMLİ GÖREVLER İCRA ETMİŞLERDİR.

İÇLERİNDE SÜVARİ SUBAYLARI  OLARAK  ULUSAL VE ULUSLARASI BAŞARILARI OLAN 1800 HALİL KALAYCI PAŞA, 1676 ZAFER ÖZER PAŞA, 3106 ATALAN BAYRAKTAR, 1038 CENAP DURU VE 1455 CENGİZ GÜNGÖR  VAR.

SEVGİLİ SELİMİYELİLER,

 

HER YIL AZALIYORUZ. 167 SELİMİYELİYİ KAYBETMİŞİZ. BUNLARDAN 6 TANESİ ŞEHİT OLMUŞ. ONLARI RAHMETLE ANIYORUZ.

 

ŞEHİT KHO68’Lİ  2673 MUAMMER YÜZSÜREN’İN EŞİ  AYNUR YÜZSÜREN İZMİR’DEN GELDİ VE MİSAFİRİMİZ OLARAK BU GÜN BURADA BİZİMLE.

 

HOŞGELDİNİZ AYNUR  YÜZSÜREN HANIMEFENDİ...     

46 SELİMİYELİ KARDEŞİMİZ GENERAL OLDU.(4 ORGENERAL, 6 KORGENERAL, 10 TÜMGENERAL VE 26 TUĞGENERAL)  .

GENERALLERİMİZDEN 1738 AHMET ÖZMUT , 3029 EMİN ERHAN ÇELİKER VE 1431 ŞAHAP TUNCER’İ KAYBETMİŞİZ.

RAHMETLİ AHMET ÖZMUT’UN EŞİ MİSAFİRİMİZ OLARAK BU GÜN BURDA BİZİMLE.

ZEKİYE ÖZMUT HANIMEFENDİYE  HOŞ GELDİNİZ DİYORUM.

SELİMİYELİLER BU GÜN , ÜÇ KİŞİ HARİÇ , TÜRK SİLAHLI KUVVETLERİNDEN EMEKLİ OLARAK AYRILMIŞ DURUMDALAR. ORGENERAL ERDAL CEYLANOĞLU, SELİMİYELİ OLARAK, EN YÜKSEK MERTEBEYE ERİŞTİ, KARA KUVVETLERİ KOMUTANI OLDU. KENDİSİ İLE GURUR DUYUYORUZ.

ORGENERAL SALDIRAY BERK  KARA KUVVETLERİ EĞİTİM VE DOKTRİN KOMUTANI.

TÜMGENERAL ZEKİ BAYRAKTAR İSE GATA DEKANI OLARAK GÖREV YAPIYOR.

BU GÜN HER ÜÇÜ DE EŞLERİ İLE BİRLİKTE BİZİMLE. ..

HOŞGELDİNİZ  3028 ERDAL CEYLANOĞLU, 961 SALDIRAY BERK VE 64 ZEKİ BAYRAKTAR PAŞALARIM.

GEÇTİĞİMİZ 30 AĞUSTOS’TA ORGENERAL HASAN IĞSIZ 1.NCİ ORDU KOMUTANLIĞI’NDAN, ORGENERAL ATİLA IŞIK İSE JANDARMA GENEL KOMUTANLIĞI’NDAN EMEKLİ  OLDULAR. BU GÜN HER İKİSİ DE EŞLERİ İLE BİRLİKTE BİZİMLE..

HOŞGELDİNİZ   3082 HASAN IĞSIZ VE 1170 ATİLA IŞIK PAŞALARIM.

HASAN IĞSIZ PAŞA’NIN, GEÇEN YIL, 52.NCİ PİLAV GÜNÜ İÇİN ORDU KOMUTANI OLARAK BİZLERE YAPTIĞI DESTEK UNUTULMADI. BU SEBEPLE SELİMİYELİLER OLARAK ONA BİR KERE DAHA TEŞEKKÜR EDİYORUZ.

SEVGİLİ SELİMİYELİLER,

DİĞER SELİMİYELİLER DE ÇOK BAŞARILI OLDULAR.  ŞAİR VE DOKTOR BEHÇET AYSAN, PROF AHMET İNAM, ŞAİR VE YAZAR HULKİ AKTUNÇ , PROF ESAT ARSLAN, PROF FAİK ÇOKPEKİN, PROF. İSMAİL HAKKI KOÇAR, PROF OSMAN YÜCEL, PROF MEHMET DEMİRYİĞİT, PROF HÜSEYİN HASKAN, PROF. MEHMET AĞAN, RESSAM KAMİL ASLANGER VE HEYKEL, BAKIR RÖLYEF, TÜRK GOBLEN DALLARINDAKİ ÇALIŞMALARI İLE GÜNAY KIRAL BUNLARDAN BİR KISMI.

SİVİL KATEGORİSİNDEKİ SELİMİYELİLERİN TAMAMINI BULAMADIK. BULDUKÇA SÜPRİZLER İLE KARŞILAŞIYORUZ. ÜNLÜ YÖNETMEN VE YAPIMCI YAVUZ IŞIKLAR, KAYNANALAR DİZİSİNDEKİ ŞÖFÖR METE DÖNMEZER , ÇOCUKLAR DUYMASIN DİZİSİNDEKİ SEYYAR TAYYAR  EMİN GÜMÜŞKAYA , UĞUR BÖCEĞİ YALÇIN ÖZDEN VE ŞÖHRETLİ SOLİST CANTEKİN AREFOĞLU SELİMİYELİ KARDEŞLERİMİZ. CANTEKİN VE UĞUR BÖCEĞİ YALÇIN BU AKŞAM YEMEKTE BİZE ÖZEL GÖSTERİ YAPACAKLAR.

2NCİ NESİL SELİMİYELİ, CENEVRE KONSERVATUVARINDA MÜZİK ÜZERİNE MASTER YAPMIŞ ÜNLÜ FLÜTÇÜ SEVGİLİ KIZIMIZ NİHAN ATALAY DA BU GÜN BABASI 640 İLKER ATALAY İLE BİRLİKTE BİZLERLE. BU AKŞAM BİZLERE FENERBAHÇE ORDUEVİNDE GURUR DUYACAĞIMIZ BİR KONSER VERECEK.

SİVİL KATEGORİSİNDEKİ SELİMİYELİ KARDEŞLERİMİZ PİLAV GÜNÜ ETKİNLİKLERİMİZE ARTAN SAYILARDA KATILIYORLAR HER YIL. PROF. AHMET İNAM BU GÜN ONLAR ADINA BİR KONUŞMA YAPIP BU SIRRI AÇIKLAMAYA ÇALIŞACAK.

BEN BU KONUŞMAYI ÇOK MERAK EDİYORUM DOĞRUSU...

‘’..AKSANINDAN TÜRK OLDUĞUNU DÜŞÜNDÜ MEHMET KEMAL. HEYECANINA ENGEL OLAMADI. TİTREK BİR SESLE,

-        SUBAY OLMAK İSTİYORUM , DEDİ.

-        NEDEN SUBAY OLMAK İSTİYORSUN ?

 

TEREDDÜT ETMEDEN CEVAT VERDİ MEHMET KEMAL,

 

-        KÖYDEN İMTİHAN İÇİN BABAMLA GELİRKEN CEMAAT BAŞKANIMIZ DR. KÜÇÜK’E VE FEDERASYON BAŞKANI RAUF DENKTAŞ’A VERMEK İÇİN BİR SEPET ÜZÜM GETİRİYORDUK. SEKİZ BARİKATTA RUM OĞLU SEPETTEN ÜZÜMLERİ ÇIKARTTI BİZE. SONRA TEKRAR KOYDURTTU. LEFKOŞE’YE GELİNCE SEPETTEKİ ÜZÜM ANCAK PALUZE OLURDU. BABAM DA LEFKE HANINDA ÜZÜMLERİ ÇÖP TENEKESİNE DÖKTÜ. SÖYLER MİSİN BÖYLE İŞKENCE DÜNYANIN NERESİNDE VAR AMCA?

 

YUTKUNDU MEHMET KEMAL. SİLDİ GÖZ YAŞLARINI. TİTREK SESİNİ DÜZELTMEK İÇİN ÖKSÜRDÜ BİR KAÇ DEFA. SONRA DEVAM ETTİ,

-        BU GAVURDAN İŞTE BU İŞKENCENİN HESABINI SORMAK İÇİN SUBAY OLMAK İSTİYORUM AMCA.. ‘’

 

BU ANEKDOT KIBRISLI SELİMİYELİ  E.KUR ALB. MEHMET KEMAL BORAN’A AİT.  O, 1959 YILINDA SELİMİYE ASKERİ ORTAOKULUNDA GÖRDÜĞÜMÜZ 10 KIBRISLI TÜRK’TEN BİRİ.  DOĞRUSU BİZ BU 10 KİŞİNİN O TARİHTE NİÇİN SELİMİYE’DE OLDUĞUNU ANLAMAMIŞTIK.  AMA ONLARI ÇOK SEVMİŞTİK.  BUNLARDAN BİR KISMI ÖLDÜ.  3 KİŞİ BU GÜN BURADA. SEVGİLİ CENAP DURU ONLARI SİZE TAKDİM EDECEK VE E.TUĞG. AHMET REFİK SİZLERE ONLAR ADINA HİTAP EDECEK.

 

KIBRIS ÖNEMLİ BİR DAVAMIZ. 1974 YILINDA BAŞARILI BİR KIBRIS BARIŞ HAREKATI GERÇEKLEŞTİRDİK.  KIBRIS DAVASININ BÜYÜK SAVUNUCUSU SEVGİLİ 401 ATİLA ÇİLİNGİR’İN YARDIMI İLE T.C MUHARİP GAZİLER DERNEĞİ’NDEN HAREKATA KATILANLARIN DETAYLI LİSTESİNİ ALDIK.

 

SEVGİLİ ATİLA ÇİLİNGİR’E TEŞEKKÜR EDERİM.

 

HAREKATA KATILARAK GAZİ OLAN 2779 KARA KUVVETLERİ SUBAY VE ASTSUBAYI İLE 38 JANDARMA SUBAYI VARDI BU LİSTELERDE. GURURLA İFADE EDEYİM Kİ , ÜSTEĞMEN RÜTBELERİ İLE BU GÜN SELİMİYELİLERİN SINIF ARKADAŞLARI OLAN  KHO65, KHO66, KHO67, KHO68, KHO69 VE KHO70 MEZUNLARI, BU HAREKATIN BÜYÜK YÜKÜNÜ VE ONURUNU TAŞIYAN SUBAYLAR. BUNLARDAN 79 TANESİ SELİMİYELİ. ONURSAL SELİMİYELİ ERGİN SAYGUN İLE BİRLİKTE BU RAKAM 80 OLUYOR. 4 TANE KORGENERALİ OLAN  BU GAZİ SELİMİYELİLERİN 27 ADEDİ BU GÜN BİZLERLE. ONLARI TANIYACAK VE TAKDİRLERİMİZLE ALKIŞLAYACAĞIZ. 

 

SEVGİLİ KARDEŞİMİZ 2563 E.KORG. HASAN  MEMİŞOĞLU, BİR KIBRIS GAZİSİ OLARAK SİZLERE  DUYGU VE GÖRÜŞLERİNİ İFADE EDECEK.

SEVGİLİ SELİMİYELİLER,

SELİMİYE ASKERİ ORTAOKULUN GELECEĞE HİTAP  EDEN MÜZESİ VE HATIRA KORUSU VARDI. BUNA YENİ VE ÖNEMLİ BİR İLAVE OLDU. FENERBAHÇE ORDUEVİNİN YENİ YAPILAN KISMINDA İKİ TOPLANTI ODASINA   HARBİYE VE SELİMİYE İSİMLERİ VERİLMİŞ. SORDUK VE ORDU KURMAY BAŞKANI’NDAN BUNUN SELİMİYE ASKERİ ORTAOKULU OLDUĞUNU ÖĞRENDİK.

BU NE BÜYÜK BİR MUTLULUK...

BU KARARIN ALINMASINDAKİ KATKILARI SEBEBİYLE 3082 HASAN IĞSIZ PAŞAMIZ İLE  KURMAY BAŞKANI TÜMGENERAL MUAMMER YAVAŞ’A SONSUZ ŞÜKRANLARIMIZI SUNARIZ.

KKK’NIN  28 NİSAN 2010 TARİHLİ DEVAMLI EMRİ ÇERÇEVESİNDE 53.NCÜ YIL PİLAV GÜNÜ KUTLAMALARIMIZI  2012 YILI MAYIS AYI BAŞINDA YAPACAĞIZ. HEDEF DAHA KALABALIK BİR BİRLİKTELİK SAĞLAMAK , BUNA YENİ SELİMİYELİLERİ KATMAKTIR. BUNA UYGUN ÇALIŞACAK VE İLGİ ÇEKİCİ PROGRAMLAR YAPACAĞIZ.

BU ARADA  25 NİSAN 1915 SABAHININ 97NCİ YILINDA (GELECEK YIL) ÇANAKKALE’DE YAPILACAK TÖRENE BÜYÜMEYEN SELİMİYELİLERİN DE KATILIMI ÜZERİNDE ÇALIŞMAYI DÜŞÜNÜYORUZ. 

SEVGİLİ SELİMİYELİLER,

KUTLAMA KOMİTESİ BAŞKANI OLARAK KOMİTE ÜYESİ ARKADAŞLARIMDAN ÇOK ÖZVERİ VE DESTEK GÖRDÜM. HUZURLARINIZDA KENDİLERİNE SONSUZ TEŞEKKÜRLERİMİ SUNUYORUM.

BEN YİNE TAKDİR ALKIŞLARINIZI ALMAK ÜZERE KUTLAMA KOMİTE ÜYESİ ARKADAŞLARIMI BURAYA ÇAĞIRIYORUM.

 

HEPİNİZE SEVGİ VE SAYGILAR SUNARIM.

 

(KUTLAMA KOMİTESİNE KATILIŞ SIRASINA GÖRE)

BERKER BARÇAK, VOLKAN KAPLAMA PAŞA, DURSUN GÜRLER, BORA BÜYÜKÖNER, ÇAĞDAŞ İLK, CENGİZ ÇİTLİ, CENAP DURU, ALKAN BİNİCİ , NURİ AYAY , AYTAÇ İLK , HULKİ ERGUNER, HAMİ GÖÇEK 

 

ERCAN ERTÜRETEN

1959 / II / 7  1456

KUTLAMA KOMİTE BAŞKANI