SELİMİYELİLER KAYBETTİKLERİ ARKADAŞLARI İÇİN MEVLİT OKUTTULAR..

Kutlama Komitesi olarak kaybettiğimiz arkadaşlarımız için önceki yılda olduğu gibi bu yıl 20 Kasım Pazar günü Selimiye Camiinde mevlit okuttuk. Bu yıl aynı günlere gelmesi nedeniyle Kara Harp Okulu 1968 ve 1969 Devreleri kaybettiğimiz arkadaşların mevlitleri için bizlere katıldı. Mevlit sonrası Selimiye  Astsubay Ordu Evinde toplu öğle yemeği yiyerek anılarımızı paylaştık.

Alkan Binici’nin organize ettiği bu etkinlikte Kutlama Komite Başlanı Ercan Ertüreten ve KHO 1968 devre organizatörü Kadir Bağlan birer konuşmayaptılar

Ercan Ertüreten,  konuşmasında 2750 civarı Selimiyeli olmasına rağmen bunlardan ancak 950 tanesinin telefonunu bulabildiklerini, irtibatın sağlanmasındaki telefonun önemini ifade etti. Diğer Selimiyelileri de bulabilmek için herkesin desteğinin önemini vurguladı. Ayrıca 19 Kasım 1959 tarihinin Selimiye Askeri Ortaokulu’nun eğitim ve öğretime başladığı tarih olduğunu hatırlatarak ayni zamanda bunu da kutladığımızı belirtti. 

KHO 1968  temsilcisi  Kadir Bağlan  12 yıldır kesintisiz yapılan devre mevlitlerinin  başlatılmasında ve devamında emekleri olan Ankara’da çok acil bir işi nedeniyle bulunamayan  Firuz Algan  arkadaşımıza teşekkür   ederek “Bizlerinde  arkamızdan bizden sonra mevlit düzenleyecek arkadaşlarımızın olduğunu bilmek bizlere mutluluk verecek “ sözleriyle heyecanlı ve duygulu konuşmayla tüm katılanlara teşekkür etti.

 Gerek Selimiye Kutlama Komitesinde ve gerekse 1969 devresi etkinlikleri ve haberleşmesinde özverili çalışma gösteren Alkan Binici de devresi adına teşekkür konuşmasında güzel bir sürpriz yaparak en küçük Selimiyeli Ali Çetin’i de annesinin kucağında katılanlara tanıştırdı.

Bu arada Mevlit için uzaklardan  , Kıbrıs’tan , Ankara’dan gelen arkadaşlarımız da oldu …

Aşağıda Mevlit ile ilgili Kutlama Komite Başkanı Ercan Ertüreten’in davet ve teşekkür duyurularını bilgilerinize sunarız..

 

 

 

 

22 KASIM 2011

KUTLAMA KOMİTESİ BAŞKANI ERCAN ERTÜRETEN’İN TEŞEKKÜR YAZISI

Sevgili Selimiyeli Arkadaşlarım,

20 Kasım Pazar günü Selimiye Camiinde vefat eden ve şehit düşen Selimiyeli kardeşlerimiz için mevlüt okutarak onlar için dua ettik. Mevlüte bazı kayıp ettiğimiz kardeşlerimizin eş ve çocukları da katıldı.Bazı öğretmenlerimiz de böyle bir günde bizlerle beraber oldu. Onlara teşekkür ediyoruz.

 Mevlütü takiben Selimiye Astsubay Orduevinde toplu yemek yedik hasret giderdik. Yemekteki menü Komite Üyemiz Sevgili Alkan Binici’nin hazırlattığı etli pilav, ayran, irmik helvası ve çay idi. Çok nefis bulduğumuz bu yemek ve organizasyon için Alkan Binici’ye hepiniz adına teşekkür ediyorum.

 Bildiğiniz gibi 19 Kasım 1959 tarihi Selimiye Askeri Ortaokulumuzun eğitim ve öğretime başladığı tarihtir. Biz bu tarihi mühimsiyoruz. Bu sebeple mevlütü ayni tarihe getirdik. Okulumuzun açılış yıldönümünü de kutladık . Hepimize kutlu olsun.

 Şimdi ufuktaki yeni etkinlik Mayıs 2012 başında( anneler günü değil)  yapacağımız anenevi Pilav Günü Kutlamamız olacak.  Bu yıl çok daha kalabalık olup birbirimize sarılacağız; marşlarımız ile coşup çocuklaşacağız.

 Daha kalabalık olabilme için Kutlama Komitesinin gayreti yetmez. Tüm Selimiyeliler yeni Selimiyeli bulma gayretimize katkı yapmalılar ve bulduklarını bana bildirmeliler. Bu yıl katılacak sivil Selimiyeli sayısını da yukarlara taşıyacağız. Bunda kararlıyız.

 Hepinize sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

Ercan ERTÜRETEN Kutlama Komite Bşk. SAO 1959 / II / 7  1456

 

 

 

 

 

16 KASIM 2011  MEVLİT’E DAVET YAZISI...

Sevgili Selimiyeliler,

 

20 Kasım Pazar günü öğle namazını takiben Selimiye Camiinde vefat eden Selimiyeli arkadaşlarımız için mevlüt okutuyor; daha sonra Selimiye Astsubay Orduevinde topluca hafif bir yemek yiyoruz.

 

Vefat eden Selimiyeliler ile bu güne katılma veya katılmama arzusunda olup bu arzularını Devre Temsilcileri ve bana bildiren Selimiyelilerin listesi Ekte sunulmuştur.

 

Bu listede olmadığı halde Mevlüt katılmak istiyen Selimiyelilerin katılmasında  herhangibir mahsur bulunmamaktadır. Bununla beraber Selimiye Astsubay Orduevi yemeğimiz planlama gerektiği için bu beraberliğe katılmak mümkün olamıyacaktır.

 

Biz bu mevlüdü KHO68 ve KHO69 mezunu Selimiyeli olmayan kardeşlerimiz ve aileleri ile birlikte yapıyoruz.

 

Sevgili Kadir Bağlan kardeşimiz KHO68 devresinin koordinatörlüğünü yaparken , Komite Üyemiz  Sevgili Alkan Binici Selimiyeliler ve KHO69 devresinin koordinatörüdür.

 

Selimiye Astsubay Orduevi yemeğimiz Sevgili Alkan Binici tarafından organize edilecektir. Bu yemek için sizlerden herhangibir bedel alınmıyacaktır. Yemek bedelini biz Komite olarak tasarruflarımızdan karşılayacağız.

 

Ekli Listenin incelenmesinden görüleceği Mevlüte 157 , yemeğe 150 kişi katılıyor. Bunlara vefat etmiş kardeşlerimizin eşleri ve çocukları ile bazı öğretmenlerimiz de dahildir.

 

Sevgi ve Saygılarımla

 

 

Ercan ERTÜRETEN

Kutlama Komite Başkanı