SELİMİYE ASKERİ ORTAOKULU

55’NCi YIL ANANEVİ PİLAV GÜNÜ KUTLAMASI

KUTLAMA KOMİTESİ BAŞKANI

ERCAN ERTÜRETEN Mak.Yük.Müh. (E) Yb.

( SAO 1959 / II / 7   1456 )

03 MAYIS 2014 CUMARTESİ

 SELİMİYE / İSTANBUL

 

 

SEVGİLİ SELİMİYE ASKERİ ORTAOKULU ÖĞRENCİSİ KARDEŞLERİM,

BU GÜN,  OKULUMUZUN 55.NCİ YIL ANANEVİ PİLAV GÜNÜNÜ KUTLUYORUZ...

KATILIM SURETİYLE BİZLERİ ONURLANDIRAN KOMUTANLARIMIZI, ÖĞRETMENLERİMİZİ, MİSAFİRLERİMİZİ, SELİMİYELİ AĞABEY VE KARDEŞLERİM İLE EŞLERİNİ VE ÇOCUKLARINI KUTLAMA KOMİTESİ ADINA SEVGİ VE SAYGI İLE SELAMLIYORUM.

HEPİNİZ HOŞ GELDİNİZ...

315 SELİMİYELİ; EŞLERİ VE ÇOCUKLARI İLE BU GÜN BURADALAR. ÖĞRETMENLERİMİZ VE MİSAFİRLERİMİZ DE BİZİMLE. 69 SELİMİYELİ BU YIL ALTINCISINI İDRAK ETTİĞİMİZ KUTLAMALARIMIZA İLK DEFA KATILIYORLAR. ONLARA GİRİŞTE KEPLERİNİ VERDİK, ROZETLERİNİ TAKTIK VE SELİMİYE ASKERİ ORTAOKULUNA TEKRAR KAYITLARINI YAPTIK. 

YARIM ASIR ÖNCE ÇOK KISA BİR SÜRE FAALİYETTE BULUNMUŞ VE DAHA SONRA KAPANMIŞ BİR ORTA OKULUN, YILLAR SONRA BAŞLAYAN KUTLAMALARINI YAPIYORUZ. 44 SELİMİYELİ MUNTAZAM OLARAK HER YIL KUTLAMAYA KATILDILAR; BUNLARI BURADA ANONS EDECEK VAKTİMİZ YOK.ONLARA TEŞEKKÜR EDİYORUM. BUNLARDAN SİVİL SELİMİYELİ KARDEŞLERİMİZ; BİROL ERTÜRK, ERAY SARGAN, ERKAN TINAY, HALİT UZALDI VE HASAN ALPAR’A HAYRAN OLMAMAK MÜMKÜN DEĞİL. ERKAN TINAY ANTALYA’DAN, HASAN ALPAR ANKARA’DAN HER YIL GELİYORLAR DERSEM NE DERSİNİZ BİLEMİYORUM. BUNUN YANINDA 47 SELİMİYELİ 5 DEFA, 59 SELİMİYELİ 4 DEFA GELMİŞLER. BU RAKAMLAR DA DEVAMLI KATILIM ARZUSUNUN YÜKSEKLİĞİNİ GÖSTERİYOR.

SİZCE DÜNYA’DA BUNUN ÖRNEĞİ VAR MI ACABA?

HEP BERABER YILDA BİR DEFA DA OLSA BU YÜCE OKULUN ANILARINI YAŞATMALIYIZ..BUNU YAPMAYA ÇOK ZAMANIMIZ DA KALMADI DOĞRUSU..

BU GÜN BURADA BİZİMLE BERABER OLAN ÖĞRETMENLERİMİZ; MÜNİR BİBERCİ, HASAN SAPAN, FAHRİ ERGÜNEY, ELGİN BEKTÖRE, GÜLDEN ERENTUĞ, NUSRET GÜLAL, KEMAL CİBELEK, JADA KOPER, SABRİ YARDIMLI, NURETTİN KOÇ, NECLA BİLENSOY, HAKKI HACIPAŞAOĞLU, ERDOĞAN DİNÇER, HÜSEYİN DEMİR, MURAT DEDEOĞLU, DOĞAN GÜZEL, YÜKSEL ÖZTÜRK, ALTAN CEYLAN, SAYNUR KIRÇIL, ŞEVKET SÜMER, İBRAHİM KODAN, BAKİ KIRDAR, REMZİ ÖNDER, ÇOŞKUN TIĞLI,ERDOĞAN BULET, ÖNDER BALİ VE SELİMİYE MARŞI BESTEKARI SERDAR ÖZTÜRK’DÜR. TÜM ÖĞRETMENLERİMİZİ SELAMLIYOR VE HOŞ GELDİNİZ DİYORUM.

DÜN İLK OKUL KOMUTANIMIZ KURMAY ALBAY FERİT ERDOĞAN’IN   KARACAAHMET’TEKİ MEZARINI, HER YIL OLDUĞU GİBİ, SELİMİYELİLER OLARAK ZİYARET ETTİK. OĞLU CENK ERDOĞAN DA BİZİMLE BERABERDİ.

DUA ETTİK , KENDİSİNE TEŞEKKÜR ETTİK...

CENK ERDOĞAN İLE RAHMETLİ ÖĞRETİM BAŞKANIMIZ ÖĞRETMEN ALBAY MURAT KIRKPINAR’IN  KIZI  AYLA  KIRKPINAR GÜRBÜZ  BU GÜN YİNE BURADA BİZİMLE BERABER...

KENDİLERİNE HOŞGELDİNİZ DİYORUM.

ORDU KOMUTANIMIZONURSAL SELİMİYELİ ORGENERAL AHMET TURMUŞ DA EŞLERİ İLE BİRLİKTE BURADALAR. BU YILIN HAZIRLIKLARINDA KENDİSİ, KURMAY BAŞKANI TÜMGENERAL İLHAN BÖLÜK VE ORDU KOMUTANLIĞI KARARGAHINDAN BÜYÜK DESTEK GÖRDÜK.

KENDİLERİNE SELİMİYELİLER ADINA TEŞEKKÜR EDİYORUM.

ONURSAL SELİMİYELİ E.ORG HAYRİ KIVRIKOĞLU’NUN ORDU KOMUTANI OLARAK 52.NCİ YIL KUTLAMALARINDA BÜYÜK DESTEĞİNİ GÖRMÜŞTÜK. BU YIL KATILAMADILAR KENDİSİNE SIHHAT VE MUTLULUK DİLEKLERİMİZİ İLETİYORUZ.

AKADEMİLER KOMUTANIMIZ ONURSAL SELİMİYELİ ORGENERAL YALÇIN ATAMAN’I DA BU GÜN BURADA OLMADILAR, BİZLERE ÇOK GÜZEL BİR İYİ DİLEK MESAJI GÖNDERMİŞLER. KENDİSİNİN ORDU KOMUTANI OLARAK 53 VE 54 .NCÜ YIL KUTLAMALARINDA YARDIM VE DESTEĞİNİ ÇOK GÖRMÜŞTÜK. KENDİSİNE SIHHAT VE MUTLULUK DİLEKLERİMİZİ İLETİYORUZ.

SELİMİYELİ GENERALLERİMİZE GELİNCE;

1170 (E) ORGENERAL ATİLA IŞIK VE 3028 (E) ORGENERAL ERDAL CEYLANOĞLU BU YIL DA BİZİMLE. BEN HER İKİSİNE DE HOŞ GELDİNİZ DİYORUM.

SEVGİLİ SELİMİYELİLER,  3082 (E) ORGENERAL HASAN IĞSIZ, 961 (E) ORGENERAL SALDIRAY BERK VE 2533 (E) TUĞG İDRİS KORALP’I ÖZELLİKLE ARADIM. GELEBİLMELERİ MÜMKÜN OLMADI, SİZLERİ KUTLADILAR; SAYGILARINI VE SEVGİLERİNİ GÖNDERDİLER. 51.NCİ YIL KUTLAMALARINDA BİZE BÜYÜK DESTEK VEREN ORDU KOMUTANI HASAN IĞSIZ’I UZUN TUTUKLULUK SÜRESİNDEN SONRA ÖZGÜR OLARAK BURADA GÖRMEK İSTERDİK, AMA KENDİSİNİN DE BÜYÜK GAYRETİNE RAĞMEN BU OLAMADI.

SEVGİLİ SELİMİYELİLER, ŞU ANDA TUTUKLU DURUMUNDA OLAN  688 (E) KORGENERAL HAYRİ GÜNER İLE 1052 (E) TÜMGENERAL BEHZAT BALTA’YA MEKTUP YAZIP DAVET ETTİM. DOĞRUSU MEKTUPLARI GÖNDERDİĞİM TARİHTE YETERLİ ZAMAN VAR BİR SÜPRİZ OLUR ONLARA DA BURADA KAVUŞURUZ DİYE DÜŞÜNÜYORDUM;OLMADI. HER İKİSİNİN DE BU KUTLAMALARA İLGİSİNİ VE SİZLERE SELAMLARINI ALDIM ŞİMDİ SİZLERE AKTARIYORUM.

EN GEÇ GELECEK YIL ONLARLA BİRLİKTE OLABİLME ÜMİDİNİ MUHAFAZA EDİYORUM.

SEVGİLİ SELİMİYELİLER,

BİLDİĞİNİZ GİBİ, BALYOZ, ERGENEKON, GİZLİ BELGE VB.ÇEŞİTLİ SÖZDE DAVALARLA HALEN HASDAL’DA, HADIMKÖY’DE, MALTEPE’DE, SİLİVRİ’DE, SİNCAN’DA, MAMAK’TA, ŞİRİNYER’DE, BUCA’DA, ÇANAKKALE’DE, ESKİŞEHİR’DE VE MALATYA’DA BULUNAN SİLAH ARKADAŞLARIMIZ, AYDINLARIMIZ VE GAZETECİLERİMİZ VAR.SON ZAMANLARDA TAHLİYE OLAN KOMUTAN VE ARKADAŞLARIMIZIN ÖZGÜRLÜKLERİNE KAVUŞMALARI BİZLERİ SEVİNDİRSE DE DİĞER ARKADAŞLARIMIZ ÖZGÜRLÜKLERİNE KAVUŞANA KADAR İÇİMİZDEKİ ACI VE ÜZÜNTÜ DEVAM EDECEKTİR. BUNLARIN AİLELERİ VE ÇOCUKLARI PERİŞAN HALDEDİR. MADDİ SIKINTI İÇİNE GİRENLER VAR. PİSİKOLOJİLERİ BOZULMUŞ VE DAYANMA GÜÇLERİ HIZLA ERİMEKTE... BU KOMUTAN VE ARKADAŞLARIMIZIN MORALİNİ YÜKSELTMEK VE ONLARI UNUTMADIĞIMIZI HİSSETTİRMEK İÇİN GEREKLİ HER TÜRLÜ ÇABAYI GÖSTERMEK DURUMUNDAYIZ. BUNUN İÇİN HER FIRSATTA ONLARI ZİYARETE GİTMEK, KİTAP GÖNDERMEK, MEKTUP YAZMAK, DURUŞMALARA KATILMAK VE TESUD ARACILIĞI İLE VEYA ŞAHSEN MADDİ YARDIMDA BULUNMAK GEREKİYOR. AYRICA ÇEŞİTLİİL VE İLÇELERDE DÜZENLENEN ‘’SESSİZ ÇIĞLIK’’ ETKİNLİKLERİNE KATILARAK DAYANIŞMA RUHUMUZU GÖSTERMELİYİZ.  HALEN ARALARINDA CİDDİ RAHATSIZLIKLARI OLAN VE TEDAVİLERİ DEVAM EDEN ARKADAŞLARIMIZA ACİL ŞİFALAR DİLİYOR VE GEÇMİŞ OLSUN DİYORUZ. EN SONUNCUSU ÖNCEKİ GÜN BEYİN KANAMASINDAN VEFAT EDEN DENİZ KURMAY ALBAY MURAT ÖZGENALP OLMAK ÜZERE ARAMIZDAN EBEDİYYEN AYRILANLARA ALLAH’TAN RAHMET, AİLELERİNE VE YAKINLARINA BAŞSAĞLIĞI VE SABIRLAR DİLİYORUZ.

 

SEVGİLİ SELİMİYELİLER,

 ORDU KOMUTANLIĞI’NIN BİLGİSİ ÇERÇEVESİNDE GENELKURMAY, KARA KUVVETLERİ VE JANDARMA GENEL KOMUTANLIĞI’NA BU MUTLU GÜNÜMÜZ İÇİN DAVET YAPTIM. GENEL KURMAY BAŞKANI ORGENERAL NECDET ÖZEL, KKK ORGENERAL HULUSİ AKAR, GENELKURMAY II. BAŞKANI ORGENERAL YAŞAR GÜLER, MİLLİ SAVUNMA BAKANLIĞI MÜSTEŞARI KORGENERAL SEZAİ BOSTANCI  VE ESKİ ORDU KURMAY BAŞKANIMIZ ONURSAL SELİMİYELİ TÜMGENERAL MUHARREM YAVAŞ MEVCUT PROGRAMLARI SEBEBİYLE KATILAMIYACAKLARINI MESAJLA BİLDİRDİLER VE SELİMİYELİLERE SAĞLIK VE MUTLULUK DİLEKLERİNDE BULUNDULAR..

ŞİMDİ BU MESAJLAR’DAN İKİSİNİ OKUYORUM.

 

(ORGENERAL NECDET ÖZEL’İN MESAJI)

SAYGIDEĞER BÜYÜĞÜM, DEĞERLİ KATILIMCILAR

03 MAYIS CUMARTESİ GÜNÜ GERÇEKLEŞTİRİLECEK 55 İNCİ SELİMİYE ASKERİ ORTAOKULU PİLAV GÜNÜ ETKİNLİKLERİNE NAZİK DAVETİNİZ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM.

55 YIL ÖNCE ÜLKEMİZİN ZOR MADDİ ŞARTLARI ALTINDA KURULAN SELİMİYE ASKERİ ORTAOKULU, YETİŞTİRDİĞİ SEÇKİN ASKER VE SİVİL ŞAHSİYETLER İLE ÜLKEMİZİN EĞİTİM FAALİYETİNDE MÜMTAZ BİR YER EDİNMİŞTİR. HER NE KADAR BU GÜN FAALİYETTE OLMASA DA, BU GÜZİDE İLİM VE İRFAN YUVASININ İSMİNİN MEZUNLARI TARAFINDAN YAŞATILIYOR OLMASI TAKDİRE ŞAYANDIR.

FAALİYETLERİMİN YOĞUNLUĞU NEDENİYLE, TÜRK SİLAHLI KUVVETLERİNDEKİ BİRLİK VE BERABERLİK RUHU İLE SİLAH ARKADAŞLIĞI DUYGUSUNUN EN GÜZEL ÖRNEKLERİNDEN BİRİSİNİ TEŞKİL EDEN ETKİNLİKLERDE ARANIZDA BULUNAMIYACAĞIM İÇİN ÜZGÜNÜM.

BU VESİLEYLE EŞİM VE ŞAHSIM ADINA, KIYMETLİ ARKADAŞLARIMA VE SAYGIDEĞER EŞLERİNE EN İYİ DİLEKLERİMİ İLETİR, SAĞLIKLAR VE MUTLULUKLAR DİLER, SAYGILARIMI VE SEVGİLERİMİ SUNARIM.

NECDET ÖZEL

 

 

 

 

 

(ORGENERAL HULUSİ AKAR’IN MESAJI)

SAYIN ERCAN YARBAYIM,

SELİMİYE ASKERİ ORTAOKULU’NUN 55’NCİ ANANEVİ PİLAV GÜNÜ KUTLAMALARINA NAZİK DAVETİNİZ İÇİN TEŞEKKÜR EDER, ŞAHSINIZDA TÜM SELİMİYE ASKERİ ORTAOKUL MEZUNLARININ VE EŞLERİNİN ANLAMLI GÜNÜNÜ KUTLAR, SAĞLIK VE ESENLİKLER DİLER, SAYGILAR SUNARIZ.

HULUSİ AKAR VE EŞİ

 

SEVGİLİ SELİMİYELİLER

 

TÜRK SİLAHLI KUVVETLERİNDEKİ BİRLİK VE BERABERLİK RUHU İLE SİLAH ARKADAŞLAĞI DUYGUSUNUN NE OLDUĞUNU BİZ SELİMİYELİLER İYİ BİLİRİZ:

 

E.KORG ÖMER KEÇECİGİL, E.TÜMG YAVUZ ERTÜRK, ATİLA ÇAKMUR, AHMET DEMİRTAŞ, CENGİZ ÇİÇEK VE CEMAL ÖZGÜROĞLU SELİMİYELİ OLMAYAN VE BU GÜN BİZLERLE OLMA ARZUSU GÖSTEREN HARP OKULU DEVRE ARKADAŞLARIMIZ. BİZLERE GÜÇ KATAN DAVRANIŞLARINI TAKDİR EDİYOR VE KENDİLERİNE TEŞEKKÜR EDİYORUZ.

SEVGİLİ SELİMİYELİLER,

HAYDARPAŞA ASKERİ HASTANESİ İLE KULELİ ASKERİ LİSESİ’NİN BİZ SELİMİYELİLER İLE İLGİSİ VE HATIRASI ÇOK OLMUŞTUR. İŞTE BU İKİ GÜZİDE KURUMUMUZUN DEĞERLİ KOMUTANLARI TÜMGENERAL UĞUR TARIK ÖZKUT VE KURMAY ALBAY ERDOĞAN ALP BURADALAR. BEN HER İKİSİNE DE BU MUTLU GÜNDE BİZLERİ YANLIZ BIRAKMADIKLARI İÇİN TEŞEKKÜR EDİYORUM.

SEVGİLİ SELİMİYELİLER,

 

HER YIL AZALIYORUZ.287 SELİMİYELİ KARDEŞİMİZİ KAYBETMİŞİZ.BUNLARDAN 11 TANESİ İÇ GÜVENLİK HAREKATLARINDA ŞEHİT OLMUŞ.GEÇEN YIL KUTLAMALARINDAN SONRA; ADNAN KALE, AHMET NİHAT ALKAN, AHMET ÖNDER ÖZDEMİR, BİROL ÖNDER, CELİL AKSU, CEMALETTİN GÜLTEKİN, ENGİN AKAR, ERDAL GÜR, FİKRET TİMUREMRE, HALİL ATALAY, HASAN KAYA, HAYRETTİN TAŞÇI, MESUT İPEK, SERVET ORTAÇ, SÜER METE, ŞEKİP YILDIZ, ŞERAFETTİN PIRPIR VE ŞERİF TOLUNAY’I KAYBETTİK.  HEPSİNİ  RAHMETLE ANIYORUZ.ONLARI ANMAK İÇİN 19 KASIM 2013’DE SELİMİYE CAMİİNDE BİR MEVLÜT OKUTMUŞTUK.

 

VEFAT EDEN SELİMİYELİ KARDEŞLERİMİZDEN 22’Sİ, KUTLAMALARIMIZIN BİR VEYA BİRKAÇINA İŞTİRAK ETMİŞTİR.BUNLARIN İSİMLERİNİ BURADA ZAMAN DARLIĞINDAN TEKRARLAMAK İSTEMİYORUM.

 

VEFAT EDEN SELİMİYELİ 1760 AŞKIN CİDAR’IN EŞİ FEYZA HANIM, 1752 İSMAİL GÜRSOY’UN EŞİ GÜLSEN HANIM, 1254 TURAN DURMUŞ’UN EŞİ LETAFET HANIM, 1174 AVNİ DERLEYEN’İN EŞİ ÇİĞDEM HANIM, 3089 NUSRET FER’İN EŞİ AYSEN HANIM, 3011 ERSİN İÇSEL’İN EŞİ AYFER HANIM, 3029 ERHAN ÇELİKER’İN EŞİ FEYZA HANIM, 1376 BİROL ÖNDER’İN EŞİ NURPER HANIM MİSAFİRİMİZ OLARAK BU GÜN BURADA BİZİMLE.

 

KENDİLERİNE HOŞ GELDİNİZ DİYORUM..

 

SEVGİLİ SELİMİYELİLER,

ONURSAL SELİMİYELİ (E) ORGENERAL ERGİN SAYGUN’U ÖZELLİKLE SONA BIRAKTIM. ÇÜNKÜ KENDİSİNİN BU KUTLAMALARA KATKISI BÜYÜKTÜR.DAHA ÖNCE ANLATMIŞTIM AMA YENİ GELENLER ÇOK , BİR KERE DAHA ANLATAYIM. 2008 YILINDA ŞİMDİKİ KUTLAMA KOMİTE ÜYEMİZ BERKER BARÇAK, O SIRALAR KENDİSİNİ TANIMYORUM, BİR SELİMİYE ASKERİ ORTAOKULU WEB SİTESİ KURMUŞ ORADA VE SAĞDA SOLDA 2009 BİZİM OKULUMUZUN 50.NCİ YILI BUNU KUTLUYACAĞIZ DİYOR. BEN BİR ŞEKİLDE GÜNAY KIRAL’IN DA KATKISI İLE BU KONUYA ANGAJE OLDUM.  YAPALIM AMA NASIL, ORTADA SELİMİYELİ OLARAK BİLDİĞİMİZ 5 – 10 KİŞİ. BEN BU İŞİN BAŞARILABİLECEĞİNE HİÇ İNANAMADIM DOĞRUSU. BİZİM KHO66 DEVRESİ’NİN FENERBAHÇE ORDUEVİ’NDEKİ BİR YEMEĞİNDE, BOŞ BULUNUP, ORDU KOMUTANI ORGENERAL ERGİN SAYGUN’UN YANINA GİTTİM VE SİZ ORDU OLARAK BİZİM OKULUN ÜZERİNDE OTURUYORSUNUZ BİZ ORADA 2009’DA 50.NCİ YILIMIZI KUTLAMAK İSTİYORUZ, DESTEĞİNİZİ BEKLİYORUZ DİYEREK İNANMADAN BOŞA OLTA SALLADIM. BANA ; ‘’ OLUR OLUR YAPARIZ BENDE SİZE KISA PANTOLON GİYDİRİP BANDO EŞLİĞİNDE YÜRÜTECEĞİM’’ DEDİ.

ÖNCE ŞAŞIRDIM, SONRA DA KORKTUM; İYİ AMA KUTLAMA YAPILACAK SELİMİYELİLER NERDE? HER NEYSE KOMİTE OLARAK ÇOK ÇALIŞTIK, ERGİN PAŞA’NIN SAĞLADIĞI SONSUZ İMKANLARI KULLANDIK VE BURADA   30 MAYIS 2009 CUMARTESİ GÜNÜ 221 SELİMİYELİ ARAKADAŞIMIZI EŞLERİ VE ÇOCUKLARI İLE 394 KİŞİ OLARAK TOPLADIK. BENCE BU BİR MUCİZEYDİ VE BUNUN SAĞLAYANLAR  BERKER BARÇAK İLE ERGİN SAYGUN PAŞA’YDI.

BU GÜN KENDİSİ DE EŞİ İLE BİRLİKTE BURADA , KENDİLERİNE HOŞ GELDİNİZ DİYOR , SIHHAT VE MUTLULUKLAR DİLİYORUM. BU GÜN ERGİN PAŞA İLE SEVGİLİ BERKER BARÇAK’I BİR ARADA BİR RESİMDE GÖREBİLİRSEK BU RESİM MÜZEMİZDE BU GERÇEĞİ EBEDİLEŞTİRECEKTİR.

ERGİN PAŞA İLE İLGİLİ BİR KONUMUZ DAHA VAR: ÇOK YAKIN DARÜŞŞAFAKALI BİR ARKADAŞIM, ONUN AYNİ OKUL MEZUNU ERGİN PAŞA İLE ARASI İYİDİR. BİR SÜRE ÖNCE BANA RESİM DE GÖSTEREK BİZ 1960 YILINDA DARÜŞŞAFAKA ORTAOKUL FUTBOL TAKIMI OLARAK SELİMİYE’YE GELDİK VE 4 – 1 SELİMİYE LEHİNE BİTEN BİR MAÇ OYNADIK. BİZİ ÇOK İYİ KARŞILADILAR BERABER GÜZEL BİR ÖĞLE YEMEĞİ YEDİRDİLER. BİZİM GOLÜ ERGİN SAYGUN ATTI DEDİ.  ERGİN PAŞA BUNU BANA DAHA SONRA TEYİT ETTİ. BU MAÇ KIŞLA DIŞINDA, ÜSKÜDAR – KADIKÖY YOLU ÜZERİNDE ŞİMDİ  BİR KISMINDA ASTSUBAY ORDUEVİ OLAN O KIRMIZI TOPRAKLI SAHADA OLMUŞ. DOĞRUSU BU MAÇI BEN HATIRLAMADIM. HER HALDE HAFTA SONUYDU VE BEN DE YA SUNAR SİNEMASINDA YA DA DOĞANCILAR PARKINDAYDIM ARKADAŞLARIM İLE.. . BU MAÇTA SELİMİYE TAKIMINDA KİMLER OYNAMIŞTI DİYE ARAŞTIRMA YAPTIM.

BU TAKIMDA RAHMETLİ  ALİ ELVEREN ( PİÇ ALİ, GALATASARAY DA OYNAMIŞTI), RAHMETLİ KORAY TORTOP, RAHMETLİ AKAN BORAY (MAMORA), ALİ VEYİS , VAROL TÜMER İLE İZİNİ KAYBETTİĞİMİZ AYDIN KUTVAL VE SAVAŞ YUMRUTAŞ’IN OLMA İHTİMALİ VAR. ORHAN CEYLAN’A ERİŞEMEDİM. SEVGİLİ BEDRİ ASLANOĞLU İSE SELİMİYE, KULELİ , HARP OKULU NE VARSA HER TAKIMIN GOLCÜ SANTRAFORU OLDUĞU İÇİN BU MAÇI KÜÇÜMSEYEREK VALLAHİ BİLMEM DEDİ, GEÇTİ.

SONUÇTA GÖRDÜĞÜNÜZ GİBİ BU MAÇ HAKKINDA EN ÇOK DETAYI DARÜŞŞAFAKALI ARKADAŞIM İLE ERGİN PAŞA VERDİ.

ERGİN PAŞA’YA GEÇENLERDE , HEPSİ TAMAM AMA PAŞAM BİZ BU KISA PANTOLON İŞİNİ YAPAMADIK DEDİM. BANA ‘’ BEN YAPACAKTIM AMA SİZ BANA MERASİMİ KABUL ETME İMKANI VERMEDİNİZ’’ DEDİ. BU DURUMDA BU TARTIŞMAYI YÜRÜTMEK İSTEMEDİM.

AMA BU GÜN O , ORTA BAHÇE’DE SANDALYE’DE OTURARAK  315 KİŞİLİK SELİMİYELİ TABURUNU İZLEYECEK VE BİZLERİ ALKIŞLAYACAK.

ERGİN PAŞA AYRICA ONURSAL SELİMİYELİ OLARAK KIBRIS BARIŞ HAREKATI GAZİSİ OLUP, SİZLERİN TAKDİR BELGESİNİ DE KENDİSİNE SUNMUŞTUK.

KENDİSİNE SIHHAT VE MUTLULUK İÇİNDE UZUN ÖMÜRLER DİLİYORUM. 

 

 

SEVGİLİ SELİMİYELİLER,

 

21 MART’TA  SAO 1959 / I / 17 555 FRANSIZCA KISMINDAN MUZAFFER OĞUZ İSİMLİ KARDEŞİMİZ FACEBOOKTA ŞÖYLE SESLENİYORDU: ‘’ SEVGİLİ ARKADAŞLARIM, BİRAZ EVVEL, SELİMİYEDEKİ BULUŞMAMIZA KATILACAKLAR LİSTESİNİ OKUDUM. MAALESEF SINIF ARKADAŞLARIMDAN NERDEYSE KİMSE YOK. BEN AMERİKA’DAN GELİYORUM VE ÇOCUKLAR GİBİ SEVİNİYORUM. ÇOCUKLUK ARKADAŞLARIMI GÖRECEĞİM DİYE. İNŞALLAH BU YAZIYI OKUYAN DİĞER ARKADAŞLARIM DA KATILIMLARINI BİLDİRİRLER. ÇOK DAHA MUTLU OLURUM. BU YAŞTAN SONRA BU KADAR MESAFEDE BANA BİR DAHA KISMET OLAMIYABİLİR.’’  SEVGİLİ MUZAFFER , İŞTE 315 SELİMİYELİ BURDA SENİNLE BERABER. HAYIR İLLE DE KISIM ARKADAŞLARIMI İSTERİM DİYORSAN; EROL SONER, FEHMİ ALTINBİLEK, FEYYAZ LAÇİN, HALİT AKYILDIZ, HAMDİ İNAN, HİLMİ DİNÇ, LÜTFİ ALGÜN, NEDİM SATIR, MEMDUH KÖPRÜLÜ, METİN UĞUR , ÖZKAN ÖZDİNÇ , TAYYAR ALTUN BURDALAR.  NEDİM SATIR BİRAZ RAHATSIZ AMA LÜTFÜ ALGÜN İLE MEMDUH KÖPRÜLÜ DİĞER KISIM ARKADAŞLARIN İLE BİRLİKTE SENİ UÇURACAKLARDIR.GÖNLÜN OLDU MU SEVGİLİ MUZAFFER….

 

SEVGİLİ SELİMİYELİLER, YARIM YÜZYIL ÖNCEKİ KÜÇÜK HATIRALAR BİZ SELİMİYELİLERİN BU GÜN BÜYÜK ANLAMLARLA KARŞISINA ÇIKIYOR.

 

BİR İKİ AY ÖNCE, SÜREYYA GÖRÜŞMEN İSİMLİ BİRİSİ İLE TELEFON KONUŞMASI YAPTIM.  BEN SELİMİYELİYİM DİYORDU. TABİİ YENİ BİR SELİMİYELİ BULMANIN HAZZI İLE HEMEN KONUYA GİRDİM.SÜREYYA GÖRÜŞMEN 1959’DA I.NCİ SINIFTA OKURKEN ANNESİNİN VEFATI SEBEBİYLE 2 AY SONRA AYRILMAK ZORUNDA KALMIŞ. BU GÜNLERDE  BİZLERİ DUYMUŞ VE BEN DE SELİMİYELİYİM DİYEREK BİZLERE KATILMAK İSTİYORDU.

 

BAZEN GARİP DURUMLAR DA OLUYOR. YILMAZ SEREZ İSİMLİ SELİMİYELİ SİVİL KARDEŞİMİZ, 1959’DA I.NCİ SINIFTA , YILLAR SONRA 1959’DA II.NCİ SINIFTA OLAN SEVGİLİ NECİP AKSU’NUN YANINDA ASKER OLARAK BULUNMUŞ. 1967’DE MUHAREBERE TEĞMENİ NECİP AKSU 1.ORDU ORHANİYE KIŞLASINDA GÖREVLİ VE YANINA ER YILMAZ SEREZ GELİYOR VE BİR GÜN YILMAZ SEREZ NECİP TEĞMEN’E BEN DE SELİMİYELİYİM DEME İHTİYACINI DUYUYOR. TABİİ BEN BU HİKAYEYİ HER İKİ TARAFTAN DİNLEDİM. TARAFLAR BİRAZ FARKLI KONUŞUYOR, AMA BU GÜN BURADA HER İKİSİ BİR ARAYA GELİP ÖZLEM GİDERİYORLAR VE BU HİKAYEYİ YENİ TABİR İLE GÜNCELLİYORLAR.

 

SEVGİLİ SELİMİYELİLER, ÇOK İSTEMEME RAĞMEN 6 YILLIK KOMİTE BAŞKANLIĞIM SIRASINDA ÇÖZEMEDİĞİM BİR SORUN VAR. SORUN İLK SELİMİYELİNİN KİM OLDUĞU MESELESİDİR. BİR YANDA HALİL KALAYCI PAŞA BUNDAN ISRAR EDERKEN DİĞER YANDA BEHZAT BALTA PAŞA DE BENİM DİYOR.BEHZAT PAŞA SİLİVRİ’DEN SİNCAN’A GEÇTİ; AMA BANA HERKES İLE HABER YOLLAYIP BU İDDİASINI DEVAM ETTİRİYOR.ARTIK ÜMİDİMİZ BEHZAT PAŞA’NIN DA ÖZGÜRLÜĞE BİRAN ÖNCE KAVUŞMASI VE İKİSİNİN DE OTURUP BİR HAKEM HUZURUNDA BU KONUYU AÇIKLIĞA KAVUŞTURMALARIDIR.

 

 

SEVGİLİ SELİMİYELİLER,

 

KUTLAMALARIN ÖNEM TAŞIYAN VE TEMELİNİ TEŞKİL EDEN BÖLÜMLERİ ORTA BAHÇEDE BAŞIMIZDA KEP, YAKAMIZDA SELİMİYE ROZETLERİMİZ İLE HARBİYE MARŞI EŞLİĞİNDE YAPACAĞIMIZ YÜRÜYÜŞ VE DUALARIMIZ İLE BİRLİKTE YİYECEĞİMİZ ÖĞLE YEMEĞİMİZDİR.

 

TABUR KOMUTANI SELİMİYELİ AĞABEYİMİZ 1632 ÇAĞDAŞ İLK KOMUTASINDA İLK GÜNLERİN HEYECANI İLE YÜRÜYECEĞİZ.BU YIL KATILAN SELİMİYELİ SAYISINI ARTTIRABİLMEK İÇİN  ‘’300 ISPARTALI FİLMİ OLUYOR DA 300 SELİMİYELİ TABUR YÜRÜYÜŞÜ NEDEN OLMASIN’’ DİYE BİR SLOGAN ATTIK. BU SLOGANIN ANLAMINI FAZLA MANTIKLI BULMAYABİLİRSİNİZ. AMA SLOGAN TUTTU VE GEÇEN YIL 236 OLAN SAYI 315 SELİMİYELİ OLARAK GERÇEKLEŞTİ.BU RAKAM SON 6 YILIN BİR REKORUDUR.  BU HEDEFİ GELECEK YIL 350 VEYA 400 YAPMAMIZ GEREKECEKTİR.

 

ANANEVİ ÖĞLE YEMEĞİMİZDE OTURMA DÜZENİ YOK; BUNUNLA BERABER DEVRE TEMSİLCİLERİNİN YÖNLENDİRMELERİ İLE ARKADAŞ GRUPLARI OLARAK OTURMAYA GAYRET EDELİM LÜTFEN. ANANEVİ ÖĞLE YEMEĞİNDE BULGUR PİLAVI İLE 25 NİSAN 1915 TARİHİNDE ÇANAKKALE’DEKİ ŞEHİT DÜŞEN 57.NCİ ALAY İLE BÜTÜNLEŞMEK İSTEDİK.

SEVGİLİ SELİMİYELİLER,

GÜNÜN PROGRAMINI GÖRDÜNÜZ. BU YIL ARANIZDA DAHA FAZLA SOHBET ETMENİZE İMKAN VERECEK AYARLAMALAR YAPMAYA ÇALIŞTIK. BİRBİRİNİZLE DOYA DOYA GÖRÜŞÜP KONUŞUN. BU ARADA PROGRAMDA KOPUKLUK OLMAMASI İÇİN BİR NOKTADAN DİĞERİNE İNTİKALLER SIRASINDA ÖNGÜRÜLEN SAATLERE RİAYETE EDİN LÜTFEN.

ŞİMDİ SIRADA GELECEK YIL YAPILACAK KUTLAMA VAR. KKK’LIĞININ  28 NİSAN 2010 TARİHLİ DEVAMLI EMRİ ÇERÇEVESİNDE 56.NCI YIL ANANEVİ PİLAV GÜNÜ KUTLAMALARIMIZI  2015 YILI MAYIS AYI BAŞINDA YAPACAĞIZ. HEDEF DAHA KALABALIK BİR BİRLİKTELİK SAĞLAMAK VE  BUNA YENİ SELİMİYELİLERİ KATMAKTIR. BU KONUDA ÖNERİLERİNİZ ÖNEMLİ OLACAKTIR.

SEVGİLİ SELİMİYELİLER,

KUTLAMA KOMİTESİ BAŞKANI OLARAK KOMİTE ÜYESİ ARKADAŞLARIMDAN BU YIL DA ÇOK ÖZVERİ VE DESTEK GÖRDÜM. HUZURLARINIZDA KENDİLERİNE SONSUZ TEŞEKKÜRLERİMİ SUNUYORUM.

TAKDİR ALKIŞLARINIZI ALMAK ÜZERE KUTLAMA KOMİTE ÜYESİ ARKADAŞLARIMI BURAYA ÇAĞIRIYORUM.

HEPİNİZE SEVGİ VE SAYGILAR SUNARIM.

 

BERKER BARÇAK, VOLKAN KAPLAMA, BORA BÜYÜKÖNER,ÇAĞDAŞ İLK, ALKAN BİNİCİ, CENAP DURU, AYTAÇ İLK, HULKİ ERGUNER,NURİ AYAY, ABDÜLVAHAP AKGÜN, ŞEREF UYGUNER, YENER BERKAY.  

 

 

114.2012MSAO’dan emduk 11köprülü......................................................................................__._,_.___