SELİMİYE ASKERİ ORTAOKULU

57’NCİ YIL ANANEVİ PİLAV GÜNÜ KUTLAMASI

KUTLAMA KOMİTESİ BAŞKANI

ERCAN ERTÜRETEN Mak.Yük.Müh. (E) Yb.

( SAO 1959 / II / 7   1456 )

30 NİSAN 2016 CUMARTESİ

 SELİMİYE / İSTANBUL

 

SEVGİLİ SELİMİYE ASKERİ ORTAOKULU ÖĞRENCİSİ KARDEŞLERİM,

BU GÜN,  OKULUMUZUN 57.NCİ YIL ANANEVİ PİLAV GÜNÜNÜ KUTLUYORUZ...

KATILIM SURETİYLE BİZLERİ ONURLANDIRAN KOMUTANLARIMIZI, ÖĞRETMENLERİMİZİ, MİSAFİRLERİMİZİ, SELİMİYELİ AĞABEY VE KARDEŞLERİM İLE EŞLERİNİ VE ÇOCUKLARINI KUTLAMA KOMİTESİ ADINA SEVGİ VE SAYGI İLE SELAMLIYORUM.

HEPİNİZ HOŞ GELDİNİZ...

KUTLAMA KOMİTE ÜYEMİZ ŞEREF UYGUNER BU YIL DEVRE ARKADAŞLARINI KUTLAMALARA DAVET EDERKEN ŞÖYLE BİR MESAJ GÖNDERMİŞTİ:

‘SELİMİYELİ OLMAK BİR AYRICALIKTIR. KÜÇÜK YAŞLARDA AİLEDEN AYRILIP ASKERİ DİSİPLİN ALTINDA KİŞİLİĞİNİ BULMAYA ÇALIŞIRKEN, ÇEVRENDE BULDUĞUN SANA ROL MODELLİK YAPACAK, ÖRNEK ALACAĞIN KİŞİLER; ANNEN, BABAN, AKRABALARIN DEĞİL DE SENİNLE AYNİ HÜZÜNLÜ DÜNYAYI PAYLAŞAN, YURDUN DÖRT BİR TARAFINDAN GELMİŞ FARKLI KARAKTERDEKİ ARKADAŞLARINDI. SENİN O KÜÇÜCÜK DÜNYANI DOLDURAN ACI VE TATLI HATIRALARIN HEP O SELİMİYELİ ARKADAŞLARIN İLE YAŞANMIŞTIR. KISACA SENİN YAŞAMININ BAŞLANGICI SELİMİYEDİR ÖNCESİ YOKTUR.. SONRASI İSE SELİMİYELİ OLMAKLA BAŞLAMIŞTIR. ŞİMDİ O SELİMİYELİ ARKADAŞLARIN İLE BERABER OLMA FIRSATI DOĞMUŞTUR...’

BÖYLE BİR DAVETİN NETİCE VERDİĞİ GÖRÜLÜYOR...

BU YIL VE GEÇMİŞ YILLARDA İÇİNDEN GEÇTİĞİMİZ MUTSUZ OLAYLAR SEBEBİYLE SELİMİYE KUTLAMALARINI YAPIP YAPMAMA KONUSUNDA TEREDDÜTLERİMİZ OLDU. ÇOK KİMSE BU KUTLAMALARIN ÖZELLİKLE GEREKLİ OLDUĞUNU İFADE ETTİ VE BİZ DE GERÇEKLEŞTİRDİK. BEN BU GÜN ÖNEMLİ OLANIN SİVİL ASKER DEMEDEN ARAMIZDAKİ TESANÜDÜ ARTTIRMA OLDUĞUNU BİR ŞEKİLDE ANLATMAYA ÇALIŞACAĞIM. BENDEN SONRA SEVGİLİ   789 CUMHUR UTKU BUNU ÇOK DAHA GÜZEL ANLATACAK VE HİSSETTİRECEK. BU ÇERÇEVEDE ŞEHİT VE GAZİLERİMİZİ SAYGI VE MİNNETLE ANIYORUM.

284SELİMİYELİ; EŞLERİ VE ÇOCUKLARI İLE BU GÜN BURADALAR. BU GEÇMİŞ YILLARI DİKKATE ALIRSAK EN KALABALIK KUTLAMA OLARAK GÖRÜNÜYOR.51SELİMİYELİ BU YIL SEKİZİNCİSİNİ İDRAK ETTİĞİMİZ KUTLAMALARIMIZA İLK DEFA KATILIYORLAR. ONLARA GİRİŞTE KEPLERİNİ VERDİK, ROZETLERİNİ TAKTIK VE SELİMİYE ASKERİ ORTAOKULUNA TEKRAR KAYITLARINI YAPTIK. 

31 SELİMİYELİ MUNTAZAM OLARAK HER YIL KUTLAMAYA KATILDILAR; 32 SELİMİYELİ İSE 7 (YEDİ) DEFA KATILDILAR.BUNLARI DUYURDUK. BURADA TEKRAR ANONS EDECEK VAKTİMİZ YOK.ONLARA TEŞEKKÜR EDİYORUM.

BU GÜN BİZİMLE BERABER OLAN ÖĞRETMENLERİMİZ; MÜNİR BİBERCİ, HASAN SAPAN, ELGİN BEKTÖRE, HÜSNİYE ERENTUĞ, NUSRET GÜLAL, SABRİ YARDIMLI, ERDOĞAN DİNÇER, HÜSEYİN DEMİR, DOĞAN GÜZEL,  ALTAN CEYLAN, SAYNUR KIRÇIL, ŞEVKET SÜMER, İBRAHİM KODAN, EROL TORUNOĞLU, YÜKSEL ERDİNÇ, YÜKSEL ÖZTÜRK, EKREM MÜTEVELLİOĞLU, ÖNDER BALİ VE SELİMİYE MARŞI BESTEKARI SERDAR ÖZTÜRK’DÜR. TÜM ÖĞRETMENLERİMİZİ SELAMLIYOR VE HOŞ GELDİNİZ DİYORUM.ÖNDER HOCA YENİ KURDUĞU İŞİNİ BIRAKIP BODRUM’DAN GELDİ VE BU GÜN GEÇEN YIL OLDUĞU GİBİ ÖN SIRADA YÜRÜYECEK...

DÜN İLK OKUL KOMUTANIMIZ KURMAY ALBAY FERİT ERDOĞAN’IN   KARACAAHMET’TEKİ MEZARINI, HER YIL OLDUĞU GİBİ, SELİMİYELİLER OLARAK ZİYARET ETTİK. .

DUA ETTİK , KENDİSİNE TEŞEKKÜR ETTİK... OĞLU CENK ERDOĞAN BUGÜN BURADA BİZİMLE...

ORDU KOMUTANIMIZ ORGENERAL ÜMİT DÜNDAR DA EŞLERİ İLE BURADALAR. BU YILIN HAZIRLIKLARINDA KENDİSİ, KURMAY BAŞKANI TÜMGENERAL ALİ SİVRİ VE ORDU KOMUTANLIĞI KARARGAHINDAN BÜYÜK DESTEK GÖRDÜK.

SELİMİYELİLER ADINA TEŞEKKÜR EDİYORUM.

GEÇMİŞ DÖNEM ORDU KOMUTANLARIMIZ, BİZ ONLARA ONURSAL SELİMİYELİ DİYORUZ; E.ORG ERGİN SAYGUN , E.ORG HAYRİ KIVRIKOĞLU, E.ORG YALÇIN ATAMAN VE E.ORG. AHMET TURMUŞ’U DAVET ETMİŞTİM. DİĞERLERİPROGRAMLARI SEBEBİYLE KATILAMAZKEN SADECE E.ORG ERGİN SAYGIN EŞİ İLE BİRLİKTE İCABET ETTİ. KENDİLERİNE HOŞ GELDİNİZ DİYORUM.

ESKİ ORDU KURMAY BAŞKANLARIMIZ E.TÜMGENERAL MUHARREM YAVAŞ VE E.TÜMGENERAL İLHAN BÖLÜK EŞLERİ İLE BİRLİKTE BURADALAR. KENDİLERİNİ GÖRMEKTEN MUTLUYUZ.

YILDIZLARIMIZ SELİMİYELİ GENERALLERİMİZE GELİNCE;

ALFABETİK SIRAYLA; 1183 ALİ FUAT SARAÇ, 1170 AVNİ ATİLA IŞIK, 3122 CELAL GÜRKAN, 1510 DURSUN BAK, 3028 ERDAL CEYLANOĞLU, 2563 HASAN MEMİŞOĞLU, 849 HASAN PEKER GÜNAL, 2052 HÜSEYİN ATİLA ÖKSÜZ, 870 İSMAİL ARICI, 1839 İSMAİL HAKKI KOÇAR, 2325 KEMAL AY, 2909 NOYAN UMRUK, 1957 ORHAN BALLI, 621 RECAİ ÖZTÜRK, 470 ÜNAL ÖNSİPAHİOĞLU, 845 VOLKAN KAPLAMA, 1676 ZAFER ÖZER VE 596 ŞERAFETTİN KAPLAN EŞLERİ İLE BİRLİKTE BURADALAR. HEPSİNE HOŞ GELDİNİZ DİYORUM. DİĞERLERİ İSE MAZERETLERİ SEBEBİYLE KATILAMADILAR VE SİZLERİ KUTLADILAR. BU ARADA ŞERAFETTİN KAPLAN’I GEÇ KALMIŞ GENERALLİK TERFİ SEBEBİYLE AYRICA KUTLUYORUM.

SEVGİLİ SELİMİYELİLER

GEÇEN YIL BU KÜRSÜDEN SİZLERE ŞU ŞEKİLDE HİTAP ETMİŞİM:

‘’EVET ARKADAŞLARIM; HEPİMİZİN YILLARDIR ONLARA KARŞI BİRİKTİRDİĞİ ÖZLEM VE ÜMİT BU GÜN MEYVESİNİ VERDİ.. ONLARA NİHAYET KAVUŞTUK.

SEVGİLİ ERDAL CEYLANOĞLU, HASAN IĞSIZ, HAYRİ GÜNER, BEHZAT BALTA VE İDRİS KORALP EŞLERİ İLE BİRLİKTE BURADA VE  BİZLERLE..SADECE SEVGİLİ SALDIRAY BERK MAZERETİ, SEBEBİYLE GELEMEDİ VE İYİ DİLEKLERİ İÇİN BENİ MEMUR ETTİ.

ŞİMDİ HEP BERABER ALKIŞLARLA BU CAN SİLAH ARKADAŞLARIMIZ SELİMİYELİLERE HOŞ GELDİNİZ DİYELİM.’’

BUNU YAPTIK. HASAN IĞSIZ AYRICA BİZLERE HİTAP EDEREK DUYGULARINI İFADE ETTİ.

BU GÜN 57.NCİ YILDA SEVGİLİ ERDAL CEYLANOĞLU VE İDRİS KORALP  YİNE BİZLERLE.. ONLARA CANI GÖNÜLDEN TEKRAR HOŞ GELDİNİZ DİYORUZ. HASAN IĞSIZ VE BEHZAT BALTA SAĞLIK NEDENLERİ İLE GELEMEDİLER SİZLERE İYİ DİLEKLERİNİ GÖNDERDİLER

SEVGİLİ SELİMİYELİLER,

SELİMİYELİ KARDEŞLERİMİZDEN BİR KISMI ŞAHSİ TERCİHLERİ İLE ASTSUBAY OKULUNA GİTTİLER VE TÜRK SİLAHLI KUVVETLERİNE BU YOLLA HİZMET ETTİLER. LİSTEMİZE GÖRE 23 KİŞİ OLAN BU KARDEŞLERİMİZDEN DİNÇER HAŞMET VE MUHLİS  POLAT BU YIL BİZLERE KATILDILAR.ONLARA HOŞ GELDİNİZ DİYORUZ.

 

SEVGİLİ SELİMİYELİLER,

İÇİNDEN GEÇTİĞİMİZ ORTAMIN ÖZELLİĞİNİ DİKKATE ALARAK GEÇEN YILLARIN AKSİNE BU YIL KOMUTA KATINDAN DAVETLERİ SINIRLI TUTTUK VE SADECE KARA KUVVETLERİ KOMUTANI ORGENERAL SALİH ZEKİ ÇOLAK VE KURMAY BAŞKANI ORGENERAL İHSAN UYAR’I DAVET ETTİK.

ŞİMDİ SAYIN ORGENERAL İHSAN UYAR’IN MESAJINI OKUYORUM:

‘SELİMİYE ASKERİ ORTAOKULU’NUN 57.YIL ANANEVİ PİLAV GÜNÜ KUTLAMALARINA NAZİK DAVETİNİZ İÇİN TEŞEKKÜR EDER, ŞAHSINIZDA TÜM SELİMİYE ASKERİ ORTAOKULU ÖĞRENCİLERİNİN VE EŞLERİNİN BU ANLAMLI GÜNÜNÜ KUTLAR VE ESENLİKLER DİLER SAYGILAR SUNARIZ.’

HAYDARPAŞA ASKERİ HASTANESİ’NİN BİZ SELİMİYELİLER İLE İLGİSİ VE HATIRASI ÇOK OLMUŞTUR. BU GÜZİDE KURUMUMUZUN KOMUTANI TÜMGENERAL GÜRSEL ÖZTÜRK VE GEÇEN YILLARDAKİ KOMUTANI EMEKLİ TÜMGENERAL UĞUR TARIK ÖZKUT EŞLERİYLE BİRLİKTE BURADALAR. KENDİLERİNE HOŞ GELDİNİZ DİYORUM.

SEVGİLİ SELİMİYELİLER,

 

HER YIL AZALIYORUZ.326SELİMİYELİ KARDEŞİMİZİ KAYBETMİŞİZ.BU YIL İÇİNDE VEFATLARINI DUYDUKLARIMIZ; 244 ADEM NECDET ÖZBİL, 1723 AHMET ERKABADAYI, 1731 AYTEKİN OZAN, 145 BARBAROS ÇAKIR, 633 CİHAT EREN, 198 CÜNEYT ÜLGEN, 404 ÇETİN ÇALIŞIR, 1367 ERDAL TÜRKÖZÜ, 1657 ERGÜL KUTLAY, 1569 HALET BOZ, 556 HALİL ELÇİ, 206 HALİT UZALDI, 2435 HALUK EROL, 1242 İBRAHİM KIRAT, 260 İSA GÜNEŞ, 587 KEMAL ULUBEYLİGİL, 977 NADİR NADİ GÜREL, 2872 OKTAY ALAKAYA, 2341 ÖZCAN TUNCEL, 614 SEDAT ALBENİ, 2469 SEDAT TUTAN, 332 SUAT UYGUN, 94 TURHAN KESKİNER, 184 VECİHİ UYGUR, 2876 VOLKAN ŞANLI, 1136 YALÇIN GÖKÇE, 246 YAŞAR ÇIĞ, 1971 YAŞAR GÖKMEN, 1371 YAVUZ KULAOĞLU DUR. HEPSİNİ RAHMETLE ANIYORUZ.

 

BUNLARDAN 31 SELİMİYELİ ÖNCEKİ YILLARDA BİR VEYA BİR KAÇ KERE BU KUTLAMALARDA BİZLERLE BİRLİKTE OLDULAR VE BU MUTLULUĞU YAŞADILAR.

 

VEFAT EDEN SELİMİYELİ KARDEŞLERİMİZ, 1752 İSMAİL TİMUÇİN GÜRSOY’UN EŞİ GÜLSEN GÜRSOY, 3011 ERSİN İÇSEL’İN EŞİ AYFER İÇSEL, 1254 TURAN DURMUŞ’UN EŞİ LETAFET DURMUŞ, 3126 ERDOĞAN KUNAK’IN EŞİ NAZAN KUNAK, VE 3089 NUSRET FER’İN EŞİ AYŞEN FER  BU GÜN BURADA BİZİMLE.

 

BUNUN YANINDA KULELİ ASKERİ LİSESİNİN UNUTULMAZ BORU TAKIMI ŞEFİ HAKKI KOŞAR DA BU GÜN BİZLERLE.KAZ ADAMI YÜRÜMEYİ ONDAN ÖĞRENMİŞTİK.

 

AYRICA SELİMİYELİLERİN KHO’DAN DEVRE ARKADAŞI MİSAFİRLERİ DE VAR.KATILIMLARI İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM.

 

 KHO65’DEN E.TUĞG ERDAL YURDAKUL VE KHO69’DAN BALYOZ MAĞDURU RAHMETLİ KARDEŞİMİN KANKASI E.TUĞG FARUK MEMİOĞLU’NA DA HOŞ GELDİNİZ DİLİYORUM.

 

SEVGİLİ SELİMİYELİLER

 

SELİMİYE ASKERİ ORTAOKULU 1959’DA AÇILDI, 2 YIL DIŞARDAN ÖĞRENCİ ALDIKTAN SONRA ALINAN KAPATMA KARARINI TAKİBEN ÖĞRENCİLERİN MEZUNİYETİNİ DİKKATE ALARAK  1963’DE KAPANDI. 1962–63 DERS YILININ GÜZ DÖNEMİ MEZUNLARI OLAN 173 ÖĞRENCİ KULELİDE İMTİHAN OLARAK MEZUN OLMUŞLARDIR.SON SINIFTAKİ ÖĞRENCİLER 1963–64 DERS YILINI KULELİ ASKERİ LİSESİ’NDE SELİMİYE ASKERİ ORTA OKULU ADIYLA OKUDULAR VE MEZUN OLDULAR. SELİMİYELİ MEZUN OLAN ÖĞRENCİ SAYISI TOPLAM 1710 DUR.(%68).KATKI YAPAN OKUL KOMUTANLARI; FERİT ERDOĞAN, ALİ GÜR VE CEMAL ÖZSEVER İLE ÖĞRETİM BAŞKANLARI MURAD KIRKPINAR VE MEMDUH UTKU’YU RAHMETLE ANIYORUZ.BU BAŞARIYI SAĞLAYAN ÖĞRETMENLERİMİZDEN VEFAT EDENLERE RAHMET, YAŞAYANLARA SIHHAT VE MUTLULUKLAR DİLİYORUZ.

 

SELİMİYELİLERİN GİTTİĞİ BURSA IŞIKLAR ASKERİ LİSESİ 1961-62’DE, ERZİNCAN ASKERİ LİSESİ İSE 1965–66 YILINDA KAPANARAK KULELİ ASKERİ LİSESİNE İNTİKAL ETTİ VE ORADA ÖĞRETİME DEVAM ETTİ. TÜM BELGELER ORAYA AKTARILDI. BU BAKIMDAN KULELİ ASKERİ LİSESİNİ, TÜM BU ÖĞRETİM KURUMLARININ MİRASÇISI OLARAK GÖRÜYORUZ. BU BAKIŞ AÇISI İLE KUTLAMAMIZA HER YIL KULELİ ASKERİ LİSESİ KOMUTAN VE ÖĞRETİM BAŞKANLARINI DAVET EDİYORUZ.  BU YIL DAVET ETTİĞİMİZ OKUL KOMUTANI KURMAY ALBAY MUHARREM AYGAR VE ÖĞRETİM BAŞKANI ALBAY ALİ IŞIK, VELİ TOPLANTISI SEBEBİYLE GELEMEDİLER VE TEBRİK MEKTUBU İLE BİZLERİ KUTLADILAR.

 

SEVGİLİ SELİMİYELİLER,

 

KUTLAMALARIN ÖNEM TAŞIYAN VE TEMELİNİ TEŞKİL EDEN BÖLÜMLERİ ORTA BAHÇEDE BAŞIMIZDA KEP, YAKAMIZDA SELİMİYE ROZETLERİMİZ İLE HARBİYE MARŞI EŞLİĞİNDE YAPACAĞIMIZ YÜRÜYÜŞ VE DUALARIMIZ İLE BİRLİKTE YİYECEĞİMİZ ÖĞLE YEMEĞİMİZDİR.

 

TABUR KOMUTANI SELİMİYELİ AĞABEYİMİZ 1632 ÇAĞDAŞ İLK KOMUTASINDA İLK GÜNLERİN HEYECANI İLE YÜRÜYECEĞİZ.SEYİR TİRÜBÜNÜNDE EŞLERİNİZ OLDUĞUNU DİKKATE ALARAK HİZA İSTİKAMETE VE AYAKLARINIZA DİKKAT EDİN LÜTFEN. GEÇEN YIL BAYAĞI KRİTİK ALDIK DOĞRUSU…

ANANEVİ ÖĞLE YEMEĞİMİZDE OTURMA DÜZENİ YOK.BUNUNLA BERABER DEVRE TEMSİLCİLERİNİN YÖNLENDİRMELERİ İLE SELİMİYE KISIM ARKADAŞLARIMIZLA OTURMAYA GAYRET EDELİM LÜTFEN.ANANEVİ ÖĞLE YEMEĞİNDE HERZAMAN OLDUĞU GİBİ KURU FASULYE, BULGUR PİLAVI VE İRMİK HELVASI VAR.

SEVGİLİ SELİMİYELİLER

KAYITLARIMIZA GÖRE  2533 SELİMİYELİ VAR. BUNLARDAN 1229 SUBAY ÇIKARKEN, 1304 ‘Ü MAALESEF BİZLERDEN ÇEŞİTLİ SEBEBLERLE AYRILARAK SİVİL HAYATA GEÇMİŞLER VE ORADAN ÜLKELERİNE FAYDALI OLMAYA ÇALIŞMIŞLARDIR. HAYATTA OLANLARIN TEMİN EDEBİLDİĞİMİZ 1286 TELEFONU İLE TAKRİBEN  % 58’ İ İLE HABERLEŞEBİLİYORUZ. SİZLERİN DE GAYRETİ İLE MEVCUT TELEFON RAKAMINI YÜKSELTMELİYİZ.

SELİMİYELİLERİ BULMAK ARTIK O KADAR KOLAY OLMUYOR. HERKES HARIL HARIL ÇALIŞIYOR FAKAT İLERLEME KARINCA ADIMI İLE OLUYOR.  BU YIL HÜRRİYET YALÇIN BAYAR KÖŞESİNDE DUYURU YAPTIK; ANCAK 2 ( İKİ) YENİ SELİMİYELİ BULABİLDİK. ARTIK HERŞEY TESADÜFLERE BAĞLI..

SEVGİLİ 935 İLHAN DORUK’UN TESADÜFEN SELİMİYELİ BULMA ÖYKÜSÜ VAR:

‘’ÇALIŞTIĞIM ŞİRKET BANA KARADENİZ, İÇ VE DOĞU ANADOLU BÖLGELERİNDE BAYİ TEŞKİLATLANMASI GÖREVİ VERMİŞTİ. ÜÇ BÖLGEDE DE RANTABL OLAN İL VE İLÇELERDE KOLAYLIKLA BAYİ BULMUŞTUM. BİR YER HARİÇ. KARS’IN SARIKAMIŞ İLÇESİ..BURADA UYGUN BAYİ BULAMADIM.

YILLAR GEÇTİ, SARIKAMIŞ’TAN VAZGEÇTİK.ERZURUM TEMSİLCİMİZ KENDİSİNE VERİLEN BİR SARIKAMIŞ BAYİLİK DİLEKÇESİNİ BANA GEÇ KALARAK 3(ÜÇ) AYDA ULAŞTIRMIŞTI.

NE OLUR NE OLMAZ DİYEREK SARIKAMIŞ’A UĞRADIM. DİLEKÇE VEREN FİRMANIN MAĞAZASINA GİRDİM. BİZİ BEKLEMEYİP BAŞKA YABANCI FİRMANIN BAYİLİĞİNİ ALMIŞ VE DÜKKAN DOLU İDİ.

AŞAĞI YUKARI BENİM YAŞIMDA OLAN PATRONA KENDİMİ TANITTIM. ÇAYINI İÇTİM , BENİ YEMEĞE ZORLADI. JİPİ İLE DAĞDA KAYAK TESİSLERİNİN OLDUĞU SARTUR LOKANTASINA GİTTİK. RAKI DAHİL SİPARİŞLER VERİLDİ. BİRİNCİ KADEHTEN SONRA SOHBETE BAŞLADIK. KONU NASIL ÇIKTIYSA İKİMİZİN DE SELİMİYELİ OLDUĞU ORTAYA ÇIKTI. EVET KENDİSİ 1959 DA 2.NCİ SINIF ÖĞRENCİSİ OLAN BURHAN KARA AĞABEYİMİZ ÇIKTI. SONRA NE Mİ OLDU. İŞİN İÇİNE SELİMİYELİLİK GİRDİ. BURHAN AĞABEY ‘MADEM SEN BİR SELİMİYELİ OLARAK BENİM TALİP OLDUĞUM İŞİ YAPAN FİRMANIN TEMSİLCİSİSİN, BEN DE EN KISA ZAMANDA BU FİRMAYI BIRAKIP SENİN BAYİLİĞİNİ ALACAĞIM DEDİ VE BUNU BİR MİKTAR TAZMİNAT ÖDEYEREK YAPTI. BURHAN KARA İLE UZUN SENELER BERABER ÇALIŞTIK.

ONDA SELİMİYE’DEN ALDIĞI ÇALIŞKANLIĞI, KARARLILIĞI, DÜRÜSTLÜĞÜ HER DAVRANIŞINDA GÖRDÜM.’’

SEVGİLİ İLHAN RAHATSIZLIĞI SEBEBİYLE BU YIL GELEMEDİ, KENDİSİNİ SEVGİ İLE SELAMLIYORUZ.

SEVGİLİ BORA BÜYÜKÖNER’İN KURARAK İŞLETTİĞİ SELİMİYE HABERLEŞME GRUBUMUZDA 519 SELİMİYELİ VAR. E-POSTA ADRESİ TEMİNİ VE BİZLERE BİLDİRİLMESİ HALİNDE BU RAKAMI ARTTIRABİLECEĞİZ. İLHAN DORUK VE MUHARREM KARAFİLİK’İN ÇABALARI İLE KURULAN İKİ FACEBOOK HESABIMIZ VAR VE ORADA SELİMİYELİLER ÇOK GÜZEL HABERLEŞİYORLAR. BU YIL FACEBOOKLARDA PATLAYAN ESKİ RESİMLER , ESKİ HATIRALARIN NAKLİ BİZLERİ ÇOK HOŞNUT ETTİ.

AYRICA İSTANBUL’A İLAVE OLARAK; ANKARA, İZMİR, ANTALYA SELİMİYELİLER ÖZEL TOPLANTILARI DA, ARAMIZDAKİ TESANÜTÜN ARTMASINA ÖNEMLİ KATKI YAPTI. TERTİPLEYENLERE VE KATILANLARA TEŞEKKÜR EDERİM.

‘’O YAZ BÜTÜN VAPUR İSKELELERİ, TREN İSTASYONLARI VE BENZERİ YERLERE İLANLAR ASILARAK TARİHİ SELİMİYE KIŞLASININ ASKERİ ORTAOKUL OLARAK HİZMETE AÇILACAĞI DUYURULUYOR, HER SINIFA ÖĞRENCİ ALINACAĞI BİLDİRİLİYORDU. ANNEM DE BENİM VE KARDEŞİMİN ASKERİ OKULA GİRMEMİZİ ÇOK ARZU EDİYORDU. ZATEN SUBAY OLMAK ÇOK KÜÇÜK YAŞTAN BERİ İDEALİMDEKİ MESLEKTİ VE ARADIĞIM FIRSAT DOĞMUŞTU. SINAVLAR KULELİ ASKERİ LİSESİNDE YAPILACAKTI. İMTİHAN GÜNÜ ANNEMİN OKUDUĞU PİRİNÇLERİ SUYLA YUTARAK ÇENGELKÖYE GİTTİM.’

BU SATIRLAR   1208 VECDET ERTEK GÜRPINAR’A AİT. E.KUR ALB VECDET ERTEK KARDEŞİMİZ  KIBRIS BARIŞ HAREKATI GAZİSİ VE HAREKATTAKİ GÖREVİ İLE İLGİLİ OLARAK   ‘KIBRIS VE BARIŞ HAREKATI – BİR SUBAYIN YETİŞTİRİLMESİ, EĞİTİLMESİ VE SAVAŞA GÖNDERİLMESİNİN GERÇEK HİKAYESİ’ ADIYLA GÜZEL BİR KİTAP YAZDI VE KHO66 DEVRE ARKADAŞLARINA İMZALAYARAK HEDİYE ETTİ. SEVGİLİ ERTEK YARIN TEKNE TURUNDA SINIRLI SAYIDA DA OLSA KİTABINI İMZALIYARAK SELİMİYELİLERE HEDİYE EDECEK.

KIBRIS BARIŞ HAREKATI İLE İLGİLİ YAZILMIŞ BAŞKA KİTAPLAR DA VAR. ÖRNEĞİN SON GÜNLERDE 3132 MUSTAFA BAŞEL’İN DE KİTABI ÇIKTI. SEVGİLİ MUSTAFA BU YIL BURADA BİZLERLE..

BEN KIBRIS BARIŞ HAREKATI SIRASINDA ANKARA GÜVERCİNLİKTEKİ HELİKOPTER FABRİKASINDAYDIM. ÜSTELİK 20 TEMMUZ GECESİ NÖBETÇİ AMİRİ İDİM.  KARA HAVACILIĞI KIBRIS BARIŞ HAREKATINDA ÇOK BAŞARILI OLDU. BU BAŞARININ DETAYLARINI ÇOK DUYMAK İSTERİM DOĞRUSU. KARA VEYA JANDARMA PİLOTLARI BUNU YAPABİLİR, MESELA ERGİN SAYGUN PAŞA BUNU MÜKEMMEL ORGANİZE EDEBİLİR DİYE DÜŞÜNÜYORUM. BU CÜMLEDEN OLARAK KIBRIS GAZİSİ VEFAT ETMİŞ VEYA HAYATTA OLAN 83 SELİMİYELİ KARDEŞİMİZİ SAYGILARIMLA SELAMLIYORUM.

SEVGİLİ SELİMİYELİLER,

GÜNÜN PROGRAMINI GÖRDÜNÜZ. BU YIL TANIŞMANIZA VE ARANIZDA DAHA FAZLA SOHBET ETMENİZE İMKAN VERECEK AYARLAMALAR YAPMAYA DEVAM ETTİK. BİRBİRİNİZLE DOYA DOYA GÖRÜŞÜP KONUŞUN. BU ARADA PROGRAMDA KOPUKLUK OLMAMASI İÇİN BİR NOKTADAN DİĞERİNE İNTİKALLER SIRASINDA ÖNGÜRÜLEN SAATLERE RİAYETE EDİN LÜTFEN.

ŞİMDİ SIRADA GELECEK YIL YAPILACAK KUTLAMA VAR. KKK’LIĞININ  28 NİSAN 2010 TARİHLİ DEVAMLI EMRİ ÇERÇEVESİNDE 58. YIL ANANEVİ PİLAV GÜNÜ KUTLAMALARIMIZI  2017 YILI MAYIS AYI BAŞINDA YAPACAĞIZ. HEDEF DAHA KALABALIK VE COŞKULU BİR BİRLİKTELİK SAĞLAMAK VE  BUNA ÖZELLİKLE YENİ SELİMİYELİLERİ KATMAKTIR.

ETKİNLİKLER SONRASI ELİŞTİRİLERİNİZ İLE GELECEK YILA İLİŞKİN ÖNERİLERİNİZİ YAZILI OLARAK BEKLİYORUM.

SEVGİLİ SELİMİYELİLER,

KUTLAMA KOMİTESİ BAŞKANI OLARAK KOMİTE ÜYESİ ARKADAŞLARIMDAN BU YIL DA ÇOK ÖZVERİ VE DESTEK GÖRDÜM. HUZURLARINIZDA KENDİLERİNE SONSUZ TEŞEKKÜRLERİMİ SUNUYORUM.

TAKDİR ALKIŞLARINIZI ALMAK ÜZERE KUTLAMA KOMİTE ÜYESİ ARKADAŞLARIMI BURAYA ÇAĞIRIYORUM.

HEPİNİZE SEVGİ VE SAYGILAR SUNARIM.

(BERKER BARÇAK, VOLKAN KAPLAMA, BORA BÜYÜKÖNER,ÇAĞDAŞ İLK, RÜÇHAN BERKİN, AYTAÇ İLK, ARİF KIRKPINAR, CENAP DURU, YENER BERKAY, HULKİ ERGÜNER, ALKAN BİNİCİ,ŞEREF UYGUNER, NURİ AYAY, ABDÜLVAHAP AKGÜNVE HALUK ERGÜNT)114.2012MSAO’dan emduk 11köprülü......................................................................................__._,_.___