SELİMİYE ASKERİ ORTAOKULU

57’NCİ YIL ANANEVİ PİLAV GÜNÜ KUTLAMASI

KUTLAMA KOMİTESİ BAŞKANI

ERCAN ERTÜRETEN Mak.Yük.Müh. (E) Yb.

( SAO 1959 / II / 7   1456 )

30 NİSAN 2016 CUMARTESİ

 SELİMİYE / İSTANBUL

 

SEVGİLİ SELİMİYE ASKERİ ORTAOKULU ÖĞRENCİSİ KARDEŞLERİM,

BU GÜN,  OKULUMUZUN 58.NCİ YIL ANANEVİ PİLAV GÜNÜNÜ KUTLUYORUZ. KUTLU OLSUN...

KATILIM SURETİYLE BİZLERİ ONURLANDIRAN KOMUTANLARIMIZI, ÖĞRETMENLERİMİZİ, MİSAFİRLERİMİZİ, SELİMİYELİ AĞABEY VE KARDEŞLERİM İLE EŞLERİNİ VE ÇOCUKLARINI KUTLAMA KOMİTESİ ADINA SEVGİ VE SAYGI İLE SELAMLIYORUM.

BU ONURLU GÜN MÜNASEBETİYLE BAŞTA GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK VE SİLAH ARKADAŞLARI OLMAK ÜZERE TÜM ŞEHİT VE GAZİLERİMİZİ SAYGI VE MİNNETLE ANIYORUM.

BU YIL 9.NCUSUNU İCRA ETTİĞİMİZ BU ETKİNLİKLERE KATILIM YÖNÜNDEN SELİMİYELİLERİN GÖRÜŞLERİ FARKLIDIR. BAZI SELİMİYELİLER BEN BİR KERE GİTTİM, ZATEN HEP AYNİ ŞEYİ YAPIYORLAR DERKEN, BAZILARI İSTANBUL İÇİ VE İSTANBUL DIŞI DOKUZ DEFA GELMEKTEN KENDİLERİNİ ALAMADILAR. SAMSUNLU İLHAN DORUK İSE 14 MART 2017’DE FACEBOOKTA BEĞENİ REKORU KIRAN MESAJINDA GELİŞ MAKSADINI ŞÖYLE İZAH ETMİŞ:

‘ BEN 1959 YILINDA  I  / 10 SINIFINA 935 NUMARALI ÖĞRENCİ OLARAK BAŞLIYAN, 1962 YILINDA MEZUN OLUP ERZİNCAN’A İNTİSAP ETMİŞ VE 1965 YILINDA LİSE İKİNCİ SINIFTA ALAYA ÇIKMIŞTIM.

NE ZAMANKİ SEVGİLİ BERKER BARÇAK, O GÜZEL FİKİR NERDEN , NASIL AKLINA GELDİYSE BÜYÜK ÖZVERİ GÖSTEREREK SELİMİYE SİTESİNİ KURDU, ONDAN SONRA SELİMİYELİLER BİRBİRLERİ İLE İLETİŞİME BAŞLADI. DAHA SONRA YILDA BİR KEZ O ŞANLI KIŞLADA BULUŞMA GÜNLERİMİZ BAŞLADI.

BİZİM KIŞLADA BULUŞMALARIMIZ BAMBAŞKA BİR ŞEY, ADETA YENİDEN DOĞUŞUMUZ GİBİ.

DEĞERLİ SELİMİYELİLER, YAŞIMIZ YETMİŞİ BULDU. HEPİMİZİN ÇEŞİTLİ SAĞLIK SORUNLARI VAR. YARINIMIZIN NE OLACAĞI MEÇHUL.

BENİM ŞAHSEN İKİ HAYATİ ÖLÜMCÜL RAHATSIZLIĞIM VAR.BUNA RAĞMEN VE DE TEK GELİR KAYNAĞIM SSK EMEKLİ MAAŞI OLMASINA RAĞMEN 58.NCİ YIL KUTLAMALARINA KATILACAĞIM.

ÇÜNKÜ SINIF ARKADAŞLARIM CELALETTİN ERBATUR’U, ADNAN GEDİK’İ, AKİF ATİK’İ, HARUN ASILKEFELİYİ, DOĞANKAPKINER’İ , HİKMET ERGİN’İ, İRFAN BAĞCI’YI, BURHAN SOYDAN’I, ŞİNASİ DEMİR’İ , SALDIRAY BERK’İ, MAHMUT HASKAN’I VE DİĞERLERİNİ ÖLMEDEN BİR KERE DAHA GÖRMEK İSTİYORUM.

ÇÜNKÜ; MEMDUH KÖPRÜLÜ, EVRANOS BAYRAKTAR, SABRİ GÖZDE, ELİSAİP DAĞISTANLI, MUHARREM KARAFİLİK, MUSTAFA ODABAŞI, SEZAR MURAL, VAHAP AKGÜN, TAYLAN AYIKLAR, CEMAL ÇAKMAK, NURİ AYAY, HÜSAM SOYUİNCE, TEVFİK KARAÇAYIR, NECMETTİN KARAMAN, İLHAMİ ÖZBEY VE DİĞERLERİ İLE KARŞILIKLI BİR İKİ KADEH RAKI İÇİP SOHBET ETMEK İSTİYORUM.

ÇÜNKÜ, YAŞAMIMDA GÖRDÜĞÜM EN BÜYÜK JİMLASTİKÇİ VAROL TÜMER İLE BİR KEZ DAHA KUCAKLAŞIP, HASBİHAL ETMEK İSTİYORUM.

ÇÜNKÜ, ERBİL ULU İLE BAĞDAT CADDESİNDE BİR TUR ATMAK İSTİYORUM.

ÇÜNKÜ ERZİNCAN ASKERİ LİSESİ LİBEROSU MEHMET TUZ’UN BU GÜNKÜ HALİNİ GÖRMEK İSTİYORUM.

ÇÜNKÜ KAMİL GÜLŞEN’DEN BİR ŞİİR DİNLEMEK İSTİYORUM.

ÇÜNKÜ OKULDAN HATIRLAMAYIP FACEBOOK’TA GÜZEL DOSTLUKLAR KURDUĞUMUZ SUAT BUYRUK, TALAT DOYRAN, FADIL HARMA, HALİL ERTÜRK, AZMİ SÖKMEN, ALİ RIZA AYDEMİR, FARUK AKKALP, OKTAY SELAMET, GÜRSEL TEZCAN, SERVER ASLANGÖR, DEMİR MUTLUGİL, AHMET SALİH ERDOĞAN ERÜZ, HASAN PEKER GÜNAL, YUSUF YÜKSEL KÖKEN, MUZAFFER OĞUZ, RECEP KENAN TAŞOCAK, YAKUP METE, CEVAT YÜCETÜRK, İLKER ATALAY, NEVZAT YAMAÇ, AVNİ POTKALAR, AYTAÇ İLK, DURGUT SOFYALI, HALUK ERGÜNT, SADİ AĞAR, ATEŞ KUTSAL VE DİĞERLERİ İLE YÜZYÜZE GÖRÜŞMEK İSTİYORUM.

ÇÜNKÜ KOŞU ŞAMPİYONU HASGÜL KARAKAŞOĞLU İLE JİMNASTİK ŞAMPİYONU MEVLÜT YEŞİLYURT’UN ŞİMDİKİ FORM DURUMLARINI GÖRMEK İSTİYORUM.

ÇÜNKÜ CUMHUR UTKU İLE VATAN PARTİSİ’NİNSON DURUMUNU KONUŞUP TARTIŞMAK İSTİYORUM.

ÇÜNKÜ, KARAMÜRSEL’İN EN MERT İNSANLARINDAN BİRİSİ OSMAN YILDIRAN DÖRTBUDAK İLE ÖĞLE YEMEĞİNDE KURU FASULYEYE KAŞIK SALLAMAK İSTİYORUM.

ÇÜNKÜ, ERZİNCAN’DA SINIF ARKADAŞLARIM METİN GÖKTEBİN İLE GÜNAY KIRAL, SÜLEYMAN YAYLA, SUVAT DEMİRAY, ENVER DURGUT VE DİĞERLERİ İLE ERZİNCAN GÜNLERİNİ YAD ETMEK İSTİYORUM.

ÇÜNKÜ, İSMİ BANA O ZAMANLAR ÇOK İLGİNÇ GELEN ÜÇÜNCÜ SINIFTAN EFENDİ KARA’NIN SON HALİNİ GÖRMEK İSTİYORUM.

ÇÜNKÜ, BİZLERİ ATATÜRK’ÜN ASKERLERİ OLARAK YETİŞTİREN HAYATTA OLAN ÖĞRETMENLERİMİZİ GÖRÜP ELLERİNİ ÖPMEK İSTİYORUM.

ÇÜNKÜ, ŞANLI KIŞLA’DA YÜZLERCE AYDIN İNSANLA BİR GÜNLÜK DE OLSA AYNİ ANDA NEFES ALIP UYGUN ADIM YÜRÜYÜŞ YAPMAK İSTİYORUM.

HEPİNİZİ İSTİSNASIZ 29 NİSAN’DA HAYATIMIZIN MİHENK TAŞI ŞANLI KIŞLADA BULUŞMAYA BEKLİYORUM.

SİZLERİ SEVİYORUM ÜLKENİN AYDINLIK YÜZLERİ...

29 NİSAN’DA BULUŞMAK ÜZERE ....’

244 SELİMİYELİ; EŞLERİ, ÇOCUKLARI, TORUNLARI İLE BU GÜN BURADALAR. 29 SELİMİYELİ BU YIL DOKUZUNCUSUNU İDRAK ETTİĞİMİZ KUTLAMALARA İLK DEFA KATILIYORLAR. ONLARA GİRİŞTE KEPLERİNİ VERDİK, ROZETLERİNİ TAKTIK VE SELİMİYE ASKERİ ORTAOKULUNA KAYITLARINI TEKRAR YAPTIK. 

SELİMİYELİLER BAŞTAN BERİ KUTLAMALARA KATILMAKTA BÜYÜK GAYRET GÖSTERDİLER VE TÜRKİYE’NİN DÖRT BİR YANINDAN GELDİLER. 36 SELİMİYELİ 7 (YEDİ) DEFA, 28 SELİMİYELİ 8 (SEKİZ) DEFA KATILIRKEN 24 SELİMİYELİ MUNTAZAMAN HER YIL GELDİLER VE HEPİMİZİN TAKDİRİNİ KAZANDILAR. BUNLARDAN KOMİTE ÜYESİ OLMAYANLARI DUYURUYORUM: BİROL ERTÜRK, CENGİZ ÇİTLİ, CUMHUR UTKU, ERDİNÇ HIZALAN, ERKAN TINAY, HACIAHMET TEMİZ, HASAN ALPAR, İLHAMİ ÖZBEY, İSMAİL TEKELİ, LÜTFÜ ALGÜN, MEVLÜT ARTVİNLİ, MUSTAFA BAŞEL, NECİP GÖKSU, ÖMER ÜRENDEN, ŞENER BERKAY, ÜMİT DEMİRTAŞ VE YAŞAR YALÇINKAYA. HEPSİNİ ALKIŞLIYORUZ. 

SEVGİLİ SELİMİYELİLER,

YAŞ VE ORTAMLARIMIZ SEBEBİYLE RİSKLİ BÖLGEYE GİRDİK. SELİMİYELİLER KENDİLERİ VE TORUN BAKMA DAHİL YAKINLARININ RAHATSIZLIĞI SEBEBİYLE ARTIK ESKİSİ GİBİ ETKİNLİKLERE KOLAY KATILAMIYORLAR.

ŞİMDİ HAVAYI DEĞİŞTİRMEK İÇİN FARKLI BİR ÖRNEĞİ DİLE GETİRECEĞİM:

KENDİSİNİ DAVET İÇİN ARADIĞIM SELİMİYELİ PAŞAMIZ ŞİNASİ DEMİR  15 MART GÜNÜ BANA ŞU MESAJI GÖNDERDİ:’BEN ŞU ANDA KARAYİPLERDEYİM.TEKNE İLE ATLAS OKYANUSUNU BATIDAN DOĞUYA GEÇECEĞİZ. BU GÜNE KADAR CUMHURİYET TARİHİNDE EN FAZLA 15 – 20 TÜRK GEÇMİŞTİR. BU GEÇİŞ 40 GÜN SÜRECEK. BUNU TÜM SELİMİYE ASKERİ ORTAOKUL ARKADAŞLARIM ADINA YAPACAĞIM.’

GÖRÜYORMUSUNUZ ANALAR NE SELİMİYELİLER DOĞURUYOR...

SEVGİLİ SELİMİYELİLER,

BİR SÜRE ÖNCE BU KÜRSÜDEN SELİMİYE ASKERİ ORTAOKULU OLAYI VE ETKİNLİKLERİMİZİN GUİNNESS REKORLAR KİTABINA GİREBİLECEĞİNE DAİR KANAATİMİ İFADE ETMİŞTİM. BU GÖRÜŞÜMÜ MUHAFAZA EDİYORUM. BU ARADA SEVGİLİ BERKER BARÇAK İLE BİRLİKTE BU KONU İÇİN ÇALIŞMAYA BAŞLADIĞIMIZI İFADE ETMEK İSTERİM

BU GÜN BİZİMLE BERABER OLAN ÖĞRETMENLERİMİZ; MÜNİR BİBERCİ, HASAN SAPAN, ELGİN BEKTÖRE, GÜLDEN ERENTUĞ, SABRİ YARDIMLI, ERDOĞAN DİNÇER, HÜSEYİN DEMİR, YÜKSEL ÖZTÜRK, SAYNUR KIRÇIL, ŞEVKET SÜMER, EROL TORUNOĞLU, EKREM MÜTEVELLİOĞLU, ÖNDER BALİ’DİR.SELİMİYE MARŞI BESTEKARI SERDAR ÖZTÜRK AYAĞI BURKULDUĞU İÇİN PERŞEMBE GÜNÜ GELEMİYECEĞİNİ BİLDİRDİ. BU YIL AYRICA YENİ BULDUĞUMUZ KİMYA DERSİ ÖĞRETMENİMİZ ASTEĞMEN ORHAN TÜMER DE BİZLERLE.TÜM ÖĞRETMENLERİMİZİ SELAMLIYOR VE HOŞ GELDİNİZ DİYORUM.

DÜN İLK OKUL KOMUTANIMIZ KURMAY ALBAY FERİT ERDOĞAN’IN   KARACAAHMET’TEKİ MEZARINI, HER YIL OLDUĞU GİBİ SELİMİYELİLER OLARAK ZİYARET ETTİK. .DUA ETTİK , KENDİSİNE TEŞEKKÜR ETTİK... OĞLU CENK ERDOĞAN DA BUGÜN BURADA BİZİMLE...

ORDU KOMUTANIMIZ ORGENERAL MUSA AVSEVER DE EŞLERİ İLE BURADALAR. BU YILIN HAZIRLIKLARINDA KENDİSİ, KURMAY BAŞKANI TÜMGENERAL RAFET SEVİNÇ ŞAŞMAZ VE ORDU KOMUTANLIĞI KARARGAHINDAN BÜYÜK DESTEK GÖRDÜK. BU ARADA FENERBAHÇE ORDUEVİ MÜDÜRÜ ALBAY CEM GÜLTEKİN’İ DE ZİKRETMEDEN GEÇEMİYECEĞİM.

SELİMİYELİLER ADINA HEPSİNE TEŞEKKÜR EDİYORUM.

GEÇMİŞ DÖNEM ORDU KOMUTANLARIMIZ, BİZ ONLARA ONURSAL SELİMİYELİ DİYORUZ; E.ORG ERGİN SAYGUN , E.ORG HAYRİ KIVRIKOĞLU, E.ORG YALÇIN ATAMAN VE E.ORG. AHMET TURMUŞ İLE ORG. SALİH ZEKİ ÇOLAK VE ORG ÜMİT DÜNDAR’I DAVET ETMİŞTİM. HEPSİ DAVETTEN DUYDUKLARI MEMNUNİYETİ İFADE EDERKEN SİZLERİ İÇTENLİKLE KUTLADILAR.

ESKİ ORDU KURMAY BAŞKANLARIMIZDAN E.TÜMGENERAL MUHARREM YAVAŞ TÜMGENERAL MEHMET GÖKTAN MAZERETLERİ SEBEBİYLE KATILAMAZLARKEN E.TÜMGENERAL İLHAN BÖLÜK BURADA ..HOŞ GELDİNİZ İLHAN PAŞA....

GENEL KURMAY BAŞKANI ORGENERAL HULUSİ AKAR VE ONURSAL SELİMİYELİ KARA KUVVETLERİ KOMUTANI ORGENERAL SALİH ZEKİ ÇOLAK’TAN KUTLAMA MESAJLARI ALDIM. SAĞOLSUNLAR...

YILDIZLARIMIZ SELİMİYELİ GENERALLERİMİZE GELİNCE;

ALFABETİK SIRAYLA; 285 AHMET REFİK, 1183 ALİ FUAT SARAÇ, 3122 CELAL GÜRKAN, 1510 DURSUN BAK, 2189 ERCAN BİROL, 3028 ERDAL CEYLANOĞLU, 3082 HASAN IĞSIZ,2542 İDRİS KORALP, 870 İSMAİL ARICI, 2325 KEMAL AY, 113 NURETTİN ÇAKIR, 596 ŞERAFETTİN KAPLAN, 845 VOLKAN KAPLAMA, 1676 ZAFER ÖZER EŞLERİ İLE BİRLİKTE BURADALAR. HEPSİNE HOŞ GELDİNİZ DİYORUM. 849 HASAN PEKER GÜNAL SON ANDA 94 YAŞINDAKİ ANNESİNİN HASTANE TEDAVİSİ GEREKTİĞİNDEN GELİŞİNİ İPTAL ETTİ. ATİLA IŞIK, SALDIRAY BERK VE DİĞER GENERALLER MAZERETLERİ SEBEBİYLE KATILAMADILAR VE SİZLERİ KUTLADILAR.

SEVGİLİ SELİMİYELİLER

HAYDARPAŞA ASKERİ HASTANESİ VE KULELİ ASKERİ LİSESİ’NİN BELLEKLERİMİZDEKİ YERİ ÖNEMLİDİR. BUNLARIN KOMUTANLARINI BU İLİŞKİ SEBEBİYLE HER YIL DAVET ETMİŞTİK ONLAR DA BİZLERE KATILMIŞLARDI.

BU YIL 15 TEMMUZ’DA FETÖ DARBE GİRİŞİMİNİ YAŞADIK. ÇOK ŞÜKÜR TÜRK SİLAHLI KUVVETLERİMİZİN KAHİR EKSERİYETİ BUNA KATILMADI VE KAHRAMANCA MÜCADELE EDEREK HALKIN DA KATKISI İLE BUNU ÖNLEDİ. BU MÜCADELEDE ŞEHİT VE GAZİ OLAN TÜM ASKER VE SİVİLLERİMİZİ RAHMET, SAYGI VE MİNNETLE ANIYORUZ.

BİLAHARE BU İKİ KURUM SİYASİ İKTİDARIN TASARRUFLARI İLE BÜYÜK DEĞİŞİM GÖSTERDİ. GELİNEN NOKTADAN BİZ SELİMİYELİLER MUTLU DEĞİLİZ. BUNUNLA BERABER SAYIN BAŞBAKAN BİNALİ YILDIRIM’IN 13 AĞUSTOS 2016 TARİHİNDE ÇANKAYA KÖŞKÜNDE TELEVİZYON VE AJANS TEMSİLCİLERİ İLE YAPTIĞI GÖRÜŞMEDE ‘KURUMLARI DEĞİL KİŞİLERİ ESAS ALACAĞIZ. CEZALANDIRMALARI KURUMA DEĞİL KİŞİYE YAPACAĞIZ.’ İFADELERİNİ TEMİNAT SAYIYOR VE TAKİP EDİYORUZ.  TESELLİMİZ 1845 YILINDA KURULAN KULELİ ASKERİ LİSESİ’NİN DAHA ÖNCE DE AÇILIP KAPANDIĞI VE HATTA YER DEĞİŞTİRDİĞİ GERÇEĞİDİR.

BÖYLE BİR ORTAMDA ESKİ GATA KOMUTANI EMEKLİ TÜMGENERAL UĞUR TARIK ÖZKUT DAVETİMİZE İCABET EDEREK ETKİNLİKLERİMİZE EŞİ İLE KATILIYOR VE BİR NEBZE GÖNLÜMÜZÜ ISITIYOR. KENDİLERİNE HOŞ GELDİNİZ DİYORUM.

SEVGİLİ SELİMİYELİLER,

 

HER YIL AZALIYORUZ.353SELİMİYELİ KARDEŞİMİZİ KAYBETMİŞİZ.GEÇEN YIL BU RAKAM 326 İDİ.BU YIL İÇİNDE VEFATLARINI DUYDUKLARIMIZ;2545 AHMET DÜNDAR, 3144 ALİ CEYHAN BULU, 1288 ALİ NECATİ ERÜZ, 722 ALİ ÖZÇELİK, 1174 AVNİ DERLEYEN, 1202 BÜLENT KALAYCIOĞLU, 2272 CEMALETTİN ŞARDAĞ, 141 CENGİZ ÖZBAY, 326 CENGİZ YAVCAN, 2412 EMİR BOZKURT, 1373 ERKAN ÇAM ÖLÇER, 1375 EROL ARIKAL, 601 EROL SONER, 3021 FERİT IŞIK, 3119 FEYZULLAH ÇINAR, 1284 FİKRET ÜSTÜNDAĞ, 1742 GÜNAY MUTLU, 60 HASAN ERGÜN, 3100 HASAN MEHMET ORHUN, 3147 HASAN SERÇE, 2305 HASAN TOSUN BİÇER, 2165 İŞBORAALP KAMOY, 274 KAHRAMAN AKDUR, 405 MEMDUH ÖZSOLAGAY, 801 METE DÖNMEZER, 797 NECDET GÜLTEKİN, 299 NECMETTİN BURAL, 607 NEDİM SATIR, 122 ÖMER FARUK ERBAY, 966 SELİM ÖZGÜR VE 2069 SEMİH İNAL DIR.HEPSİNİ RAHMETLE ANIYORUZ.

 

BUNLARDAN 46 SELİMİYELİ ÖNCEKİ YILLARDA BİR VEYA BİR KAÇ KERE BU KUTLAMALARDA BİZLERLE BİRLİKTE OLDULAR VE BU MUTLULUĞU YAŞADILAR.

 

ARKALARINDAN RAHMET OKUDUĞUMUZ ÖĞRETMENLERİMİZ ŞUNLARDIR: FAHRİ ERGÜNEY, CAVİT ATMACA, NURETTİN KOÇ, BURHANETTİN BERK, MURAT DEDEOĞLU, MUSTAFA SULAN, RİFAT DANIŞMAN, BAKİ KIRDAR, SITKI GÜRSES, EMEL BEKLERİM, MURAT KIRKPINAR, SUPHİ MARTAGAN VE YUSUF ÜNLܒDÜR.

 

VEFAT EDEN SELİMİYELİ KARDEŞLERİMİZ, 1752 İSMAİL TİMUÇİN GÜRSOY’UN EŞİ GÜLŞEN GÜRSOY, 3089 NUSRET FER’İN EŞİ AYŞEN FER, 1376 BİROL ÖNDER’İN EŞİ NURFER ÖNDER VE 1742 GÜNAY MUTLU’NUN EŞİ VE ÇOCUKLARI ZEHRA, FUNDA VE OSMAN MUTLU BU GÜN BURADA BİZİMLE.04 EYLÜL 2016’DA VEFAT EDEN GÜNAY MUTLU BU GÜNE KADAR SADECE 51.NCİ YILDA GELEBİLİRKEN BU DEFA EŞİ VE ÇOCUKLARI ANKARA’DAN KOŞUP GELDİLER…

 

 

AYRICA SELİMİYELİLERİN KHO’DAN DEVRE ARKADAŞI MİSAFİRLERİ DE VAR.KATILIMLARI İÇİN TEŞEKKÜR EDİYORUM..

 

KHO65’DEN E.TUĞG ERDAL YURDAKUL VE KHO69’DAN E.TUĞG FARUK MEMİOĞLU’NA DA HOŞ GELDİNİZ DİLİYORUM.

 

SEVGİLİ SELİMİYELİLER,

 

KUTLAMALARIN ÖNEM TAŞIYAN VE TEMELİNİ TEŞKİL EDEN BÖLÜMLERİ ORTA BAHÇEDE BAŞIMIZDA KEP, YAKAMIZDA SELİMİYE ROZETLERİMİZ İLE HARBİYE MARŞI EŞLİĞİNDE YAPACAĞIMIZ YÜRÜYÜŞ VE DUALARIMIZ İLE BİRLİKTE YİYECEĞİMİZ ÖĞLE YEMEĞİMİZDİR. BU ARADA BU YIL ÇALINAN MARŞLARA IŞIKLAR ASKERİ LİSESİ MARŞINI DA İLAVE EDEN ORDU BANDOMUZA TEŞEKKÜR EDİYORUZ.

 

TABUR KOMUTANI SELİMİYELİ AĞABEYİMİZ 1632 ÇAĞDAŞ İLK KOMUTASINDA İLK GÜNLERİN HEYECANI İLE YÜRÜYECEĞİZ.BU YÜRÜYÜŞE ORDU KOMUTANIMIZI, SELİMİYELİ OLMAYAN DEVRE ARKADAŞLARIMIZI VE BAŞTA ÖNDER BALİ OLMAK ÜZERE KENDİNİ İYİ HİSSEDEN ÖĞRETMENLERİMİZİ DAVET EDİYORUZ. İNŞALLAH BU YIL BU YÜRÜYÜŞ GÜZEL OLUR DA TRİBÜNDE OTURANLARIN KRİTİĞİNİ ALMAZ.

 

SEVGİLİ SELİMİYELİLER,

 

SİVİL SELİMİYELİLER İLE ASKER SELİMİYELİLERİN ESKİ GÜNLERİ HATIRLAYARAK KAYNAŞMALARI KONUSUNU HER ZAMANKİ GİBİ ÖNEMSEDİK VE SABAH VE AKŞAM PROGRAMLARINDA TEDBİR ALMAYA ÇALIŞTIK. ÖRNEĞİN AKŞAM YEMEĞİNDE YAPABİLDİĞİMİZ KADAR BERABER OTURTMAYA ÇALIŞTIK. UMARIM MAKSAT HASIL OLUR..

 

ANANEVİ ÖĞLE YEMEĞİMİZDEHERZAMAN OLDUĞU GİBİ KURU FASULYE, BULGUR PİLAVI, İRMİK HELVASI VE AYRAN VAR. AFİYET OLSUN, YARASIN…

SEVGİLİ SELİMİYELİLER

KAYITLARIMIZA GÖRE  2533 SELİMİYELİ VAR. TELEFONLARI OLAN ANCAK %60’I İLE TEMAS KURABİLİYOR, BU KONUDA SİZDEN YARDIM BEKLİYORUM. MAALESEF TELEFON OLMADAN KAVUŞMA OLMUYOR.

SEVGİLİ BORA BÜYÜKÖNER’İN KURARAK İŞLETTİĞİ SELİMİYE HABERLEŞME GRUBUMUZDA 485 SELİMİYELİ VAR. E-POSTA ADRESİ TEMİNİ VE BİZLERE BİLDİRİLMESİ HALİNDE BU RAKAMI ARTTIRABİLECEĞİZ.

AYRICA FACEBOOKTA ‘HABERLEŞME’ VE ‘NOSTALJİ’ OLMAK ÜZERE İKİ HESABIMIZ VAR. BUNLARIN YOĞUN VE ETKİN KULLANIMINDAN MUTLULUK DUYUYORUZ. ORADA SELİMİYELİLER ÇOK GÜZEL HABERLEŞİYORLAR. BU YIL FACEBOOKLARDA PATLAYAN ESKİ RESİMLER , ESKİ HATIRALARIN NAKLİ BİZLERİ ÇOK HOŞNUT ETTİ.

AYRICA İSTANBUL’A İLAVE OLARAK; ANKARA, İZMİR, ANTALYA SELİMİYELİLER ÖZEL TOPLANTILARI DA, ARAMIZDAKİ TESANÜTÜN ARTMASINA ÖNEMLİ KATKI YAPTI. TERTİPLEYENLERE VE KATILANLARA TEŞEKKÜR EDERİM.

ŞİMDİ SIRADA GELECEK YIL YAPILACAK KUTLAMA VAR. KKK’LIĞININ  28 NİSAN 2010 TARİHLİ DEVAMLI EMRİ ÇERÇEVESİNDE 59.NCU YIL ANANEVİ PİLAV GÜNÜ KUTLAMALARIMIZI  2018 YILI MAYIS AYI BAŞINDA YAPACAĞIZ. HEDEF DAHA KALABALIK VE COŞKULU BİR BİRLİKTELİK SAĞLAMAK VE  BUNA ÖZELLİKLE YENİ SELİMİYELİLERİ KATMAKTIR.

SEVGİLİ SELİMİYELİLER,

BUGÜN BENDEN SONRA KOMİTE ÜYEMİZ BERKER BARÇAK DUYGU YÜKLÜ BİR KONUŞMA YAPACAK. ONU TANIYORSUNUZ: BERKER 50 UNUTULAN YILDAN SONRA SELİMİYE FİKRİNİ GÜNDEME TAŞIYAN VE FİTİLİ ATEŞLEYEN KİMSEDİR. BİZ SELİMİYELİLER HEPİMİZ ONA BU GÜNLERİ BORÇLUYUZ.

SEVGİLİ SELİMİYELİLER,

KUTLAMA KOMİTESİ BAŞKANI OLARAK KOMİTE ÜYESİ ARKADAŞLARIMDAN BU YIL DA ÇOK ÖZVERİ VE DESTEK GÖRDÜM. HUZURLARINIZDA KENDİLERİNE SONSUZ TEŞEKKÜRLERİMİ SUNUYORUM.

TAKDİR ALKIŞLARINIZI ALMAK ÜZERE KUTLAMA KOMİTE ÜYESİ ARKADAŞLARIMI BURAYA ÇAĞIRIYORUM.

HEPİNİZE SEVGİ VE SAYGILAR SUNARIM.

(BERKER BARÇAK, VOLKAN KAPLAMA, BORA BÜYÜKÖNER,ÇAĞDAŞ İLK, RÜÇHAN BERKİN, AYTAÇ İLK, ARİF KIRKPINAR, YENER BERKAY, HULKİ ERGÜNER, ALKAN BİNİCİ,ŞEREF UYGUNER (BU YIL İMTİHANA GİTTİ; YOK) , NURİ AYAY, ABDÜLVAHAP AKGÜNVE HALUK ERGÜNT) .114.2012MSAO’dan emduk 11köprülü......................................................................................__._,_.___