SELİMİYE ASKERİ ORTAOKULU

59’NCU YIL ANANEVİ PİLAV GÜNÜ KUTLAMASI

KUTLAMA KOMİTESİ BAŞKANI

ERCAN ERTÜRETEN Mak.Yük.Müh. (E) Yb.

( SAO 1959 / II / 7   1456 )

28 NİSAN 2018CUMARTESİ

 SELİMİYE / İSTANBUL

 

SEVGİLİ SELİMİYE ASKERİ ORTAOKULU ÖĞRENCİSİ KARDEŞLERİM,

BU GÜN,  OKULUMUZUN 59.NCU YIL ANANEVİ PİLAV GÜNÜNÜ KUTLUYORUZ.

KATILIM SURETİYLE BİZLERİ ONURLANDIRAN KOMUTANLARIMIZI, ÖĞRETMENLERİMİZİ, MİSAFİRLERİMİZİ, SELİMİYELİ AĞABEY VE KARDEŞLERİM İLE EŞLERİNİ VE ÇOCUKLARINI KUTLAMA KOMİTESİ ADINA SEVGİ VE SAYGI İLE SELAMLIYORUM.

BU ONURLU GÜN MÜNASEBETİYLE BAŞTA GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK VE SİLAH ARKADAŞLARI OLMAK ÜZERE TÜM ŞEHİT VE GAZİLERİMİZİ SAYGI VE MİNNETLE ANIYORUM.

264SELİMİYELİ; EŞLERİ, ÇOCUKLARI, TORUNLARI İLE BU GÜN BURADALAR. 24 SELİMİYELİ BU YIL ONUNCUSUNU İDRAK ETTİĞİMİZ KUTLAMALARA İLK DEFA KATILIYORLAR. ONLARA GİRİŞTE KEPLERİNİ VERDİK, ROZETLERİNİ TAKTIK VE SELİMİYE ASKERİ ORTAOKULUNA KAYITLARINI TEKRAR YAPTIK. 

SELİMİYELİLER BAŞTAN BERİ KUTLAMALARA KATILMAKTA BÜYÜK GAYRET GÖSTERDİLER VE TÜRKİYE’NİN DÖRT BİR YANINDAN GELDİLER.31 SELİMİYELİ 8 (SEKİZ) DEFA, 23 SELİMİYELİ 9 (DOKUZ) DEFA KATILIRKEN 25 (YİRMİBEŞ)SELİMİYELİ MUNTAZAMAN HER YIL GELDİLER VE HEPİMİZİN TAKDİRİNİ KAZANDILAR. BUNLARDAN 9 TANESİ KOMİTE ÜYESİDİR. KOMİTE ÜYESİ OLMAYANLARI DUYURUYORUM: BİROL ERTÜRK, CUMHUR UTKU, ERDİNÇ HIZALAN, ERKAN TINAY, HACIAHMET TEMİZ, HASAN ALPAR, İLHAMİ ÖZBEY, İSMAİL TEKELİ, LÜTFÜ ALGÜN, MEVLÜT ARTVİNLİ, MUSTAFA BAŞEL, NECİP GÖKSU, ÖMER ÜRENDEN, ŞENER BERKAY, ÜMİT DEMİRTAŞ VE YAŞAR YALÇINKAYA. HEPSİNİ ALKIŞLIYORUZ. BUNLARDAN ERKAN TINAY DÜN ANTALYA HAVAALANI’NDAN GERİ DÖNDÜ VE BANA ŞU MESAJI GÖNDERDİ.’SEVGİLİ ERCAN KARDEŞİM BU GÜN İSTANBUL’A HAREKET ETMEK İÇİN HAVAALANINA GİTTİM. BEN ARTIK OKSİJEN MAKİNASINA BAĞLANDIM.SEYYAR MAKİNASI İLE UÇAĞA BİNMEK İSTEDİM, ALMADILAR. ARABAMLA YOLU GÖZÜM KESMEDİ BU SEBEPTEN ÖTÜRÜ SELİMİYE ASKERİ ORTAOKULU ETKİNLİKLERİNE KATILAMIYORUM. FENERBAHÇE ORDUEVİ REZERVASYONUNU İPTAL ETTİM.KALBİM HERZAMAN SİZLERLE OLACAK, ETKİNLİĞİMİZİN ÇOK GÜZEL GEÇMESİNİ DİLERİM.’’ ERKAN TINAY BİR GAZİ SUBAY OĞLU SİVİL ARKADAŞIMIZ VE ŞU ANDA CİĞERLERİNDEN BİRİ ALINMIŞ DURUMDA...BENZER ŞEKİLDE İLHAN DORUK DA SAMSUN’DAN GEÇEN YIL VE BU YIL SAĞLIK YÖNÜNDEN BÜYÜK ÖZVERİ GÖSTEREK GELDİ. İLHAN DORUK HOŞGELDİN...

SEVGİLİ SELİMİYELİLER,

YAŞ VE ORTAMLARIMIZ SEBEBİYLE RİSKLİ BÖLGEYE GİRDİK. SELİMİYELİLER TORUN BAKMALARI İLE KENDİLERİ VE YAKINLARININ RAHATSIZLIĞI SEBEBİYLE ARTIK ESKİSİ GİBİ ETKİNLİKLERE KOLAY KATILAMIYORLAR.

ŞİMDİ HAVAYI DEĞİŞTİRMEK İÇİN FARKLI BİR ÖRNEĞİ DİLE GETİRECEĞİM:

GEÇEN YIL BU TOPLANTIMIZ SIRASINDA TEKNESİ İLE KARAİBLERİ GEÇEN ŞİNASİ DEMİR PAŞA BU GÜN BURDA..ŞİNASİ PAŞA HOŞGELDİN.

GÖRÜYORMUSUNUZ ANALAR NE SELİMİYELİLER DOĞURUYOR...

SEVGİLİ SELİMİYELİLER

BİR SÜRE ÖNCE BU KÜRSÜDEN SELİMİYE ASKERİ ORTAOKULU OLAYI VE ETKİNLİKLERİMİZİN GUİNNESS REKORLAR KİTABINA GİREBİLECEĞİNE DAİR KANAATİMİ İFADE ETMİŞTİM. BU GÖRÜŞÜMÜ MUHAFAZA EDİYORUM. BU ARADA SEVGİLİ BERKER BARÇAK İLE BİRLİKTE BU KONU İÇİN ÇALIŞMAYA BAŞLADIĞIMIZI İFADE ETMEK İSTERİM. ÇALIŞMA YAPTIĞIMIZ PROF. ORHAN KURAL VE YARDIMCISI AYDIN TÜRKGÜCܒNÜ DAVET ETTİK AMA GELEMEDİLER.

BU GÜN BİZİMLE BERABER OLAN ÖĞRETMENLERİMİZ; MÜNİR BİBERCİ, HASAN SAPAN, ELGİN BEKTÖRE, GÜLDEN ERENTUĞ, ERDOĞAN DİNÇER, HÜSEYİN DEMİR, YÜKSEL ÖZTÜRK, SAYNUR KIRÇIL, ŞEVKET SÜMER, EROL TORUNOĞLU, ÖNDER BALİ, NUSRET GÜLAL, ALTAN CEYLAN, İBRAHİM KODAN VE ORHAN TÜMER’DİR. (BU YIL YENİ BULDUĞUMUZ İZMİR’DEN TARİH ÖĞRETMENİ ASTEĞMEN NECATİ ÇINAR DA DUYGU YÜKLÜ VE HASTALIĞI SEBEBİYLE GELEMEDİĞİ İÇİN BİZLERİ KUTLADI) ÖĞRETMENLERİMİZİ SELAMLIYOR VE HOŞ GELDİNİZ DİYORUM.

DÜN İLK OKUL KOMUTANIMIZ KURMAY ALBAY FERİT ERDOĞAN’IN   KARACAAHMET’TEKİ MEZARINI, HER YIL OLDUĞU GİBİ SELİMİYELİLER OLARAK ZİYARET ETTİK. .DUA ETTİK , KENDİSİNE TEŞEKKÜR ETTİK... .

ORDU KOMUTANIMIZ ORGENERAL MUSA AVSEVER DE EŞLERİ İLE BURADALAR. BU YILIN HAZIRLIKLARINDA KENDİSİ, KURMAY BAŞKANI TUĞGENERAL BURHAN AKTAŞ VE ORDU KOMUTANLIĞI KARARGAHINDAN BÜYÜK DESTEK GÖRDÜK. BU ARADA FENERBAHÇE ORDUEVİ MÜDÜRÜ ALBAY CEM GÜLTEKİN’İ DE DESTEKLERİ SEBEBİYLE ANMADAN  GEÇEMİYECEĞİM.

SELİMİYELİLER ADINA HEPSİNE TEŞEKKÜR EDİYORUM.

GEÇMİŞ DÖNEM ORDU KOMUTANLARIMIZ, BİZ ONLARA ONURSAL SELİMİYELİ DİYORUZ; E.ORG ERGİN SAYGUN , E.ORG HAYRİ KIVRIKOĞLU, E.ORG YALÇIN ATAMAN VE E.ORG. AHMET TURMUŞ İLE E. ORG. SALİH ZEKİ ÇOLAK VE ORG ÜMİT DÜNDAR’I DAVET ETMİŞTİM. HEPSİ DAVETTEN DUYDUKLARI MEMNUNİYETİ İFADE EDERKEN SİZLERİ İÇTENLİKLE KUTLADILAR. BUNLARDAN E.ORG. ERGİN SAYGUN BURDA BİZLERLE , KENDİSİNE HOŞ GELDİNİZ DİYORUM.

ESKİ ORDU KURMAY BAŞKANLARIMIZDAN E.TÜMGENERAL MUHARREM YAVAŞ, E.TÜMGENERAL İLHAN BÖLÜK VE E.TÜMGENERAL RAFET SEVİNÇ ŞAŞMAZ İLE E.KUR ALB NİHAT AKSÜTTEBRİKLERİ İLE BİRLİKTE KATILAMAZLARKEN DESTEKLERİNİ ÇOK GÖRDÜĞÜMÜZ  E.ALB. MEHMET HALICIOĞLU VE ALB DEHA ŞEN BURADALAR. .

SEVGİLİ SELİMİYELİLER,

ETKİNLİKLERİMİZE DAVET ETTİĞİMİZ GENEL KURMAY BAŞKANI ORGENERAL HULUSİ AKAR, KARA KUVVETLERİ KOMUTANI ORGENERAL YAŞAR GÜLER, GENEL KURMAY II.NCİ BAŞKANI ORGENERAL ÜMİT DÜNDAR, KK EDOK KOMUTANI KORG ŞEREF ÖNGAY VE KARA KUVVETLERİ KURMAY BAŞKANI KORGENERAL METİN GÜRAK’TAN KUTLAMA MEKTUP VE TELEFONLARI ALDIM. MÜSADENİZLE İKİSİNİ OKUYACAĞIM:

ORGENERAL HULUSİ AKAR’IN TEBRİK MESAJI:

‘SELİMİYE ASKERİ OKULU MENSUPLARININ 28 NİSAN 2018 TARİHİNDE YAPACAKLARI 59.NCU MEZUNİYET YILI ETKİNLİKLERİNE NAZİK DAVETİNİZDEN DOLAYI TEŞEKKÜR EDER; ÖNCEDEN PLANLI FAALİYETLER NEDENİYLE ETKİNLİĞİNİZE KATILAMIYACAĞIMI ÜZÜLEREK BELİRTİRİM. BU VESİLE İLE KUTLAYACAĞINIZ 59.NCU MEZUNİYET YILINIZI ŞİMDİDEN TEBRİK EDER, ŞAHSINIZDA BÜTÜN SELİMİYE ASKERİ ORTAOKUL MEZUNLARINA VE SAYIN HANIM EFENDİLERE SAĞLIK VE ESENLİKLER DİLER, SELAMLAR , SAYGILAR SUNARIM.’

ORGENERAL YAŞAR GÜLER’İN TEBRİK TELGRAFI;

‘SAYIN KOMUTANIM, SELİMİYE ASKERİ ORTAOKULU’NUN 59.NCU ANANEVİ PİLAV GÜNÜ KUTLAMALARINA NAZİK DAVETİNİZ İÇİN TEŞEKKÜR EDER, YOĞUN PROGRAMIM NEDENİYLE KATILAMIYACAĞIMIZI ÜZÜLEREK BELİRTMEK İSTERİZ. SELİMİYELİLERİN TÜRK SİLAHLI KUVVETLERİNE VE ÖZELLİKLE KARA KUVVETLERİ KOMUTANLIĞI’NA YAPMIŞ OLDUKLARI ÇOK DEĞERLİ HİZMETLER DAİMA SAYGI İLE ANILACAKTIR. EBEDİYETE İMTİKAL ETMİŞ SELİMİYELİLERE ALLAH’TAN RAHMET, HAYATTA OLAN SELİMİYELİ KOMUTANLARIMA SAĞLIKLI UZUN ÖMÜRLER DİLER, SAYGILAR SUNARIZ. ORGENERAL YAŞAR GÜLER VE EŞİ.’

YILDIZLARIMIZ SELİMİYELİ GENERALLERİMİZE GELİNCE;

ALFABETİK SIRAYLA; ALİ FUAT SARAÇ, AVNİ ATİLA IŞIK, ERCAN BİROL, ERDAL CEYLANOĞLU,ERSEL KAYAN, HALUK ALPER, HASAN IĞSIZ,HASAN PEKER GÜNAL, İSMAİL ARICI, NURETTİN ÇAKIR, ŞERAFETTİN KAPLAN, ŞİNASİ DEMİR VE ZAFER ÖZER BURADALAR. HEPSİNE HOŞ GELDİNİZ DİYORUM. DİĞER SELİMİYELİ GENERALLER MAZERETLERİ SEBEBİYLE KATILAMADILAR VE SİZLERİ KUTLADILAR. ERDAL CEYLANOĞLU PAŞAMIZA , SON KARAR SEBEBİYLE, GEÇMİŞ OLSUN DİYORUZ.

SEVGİLİ SELİMİYELİLER

PİYADE OKULU, HAYDARPAŞA ASKERİ HASTANESİ VE KULELİ ASKERİ LİSESİ’NİN BELLEKLERİMİZDEKİ YERİ ÖNEMLİDİR. BU SEBEPLE TEMSİLCİLERİNİ DAVET ETTİK. PİYADE OKUL KOMUTANI P.ALB YAVUZ SELİM TURAN SON DAKİKADA KATILMAMA KARARI ALIRKEN, E.TÜMG. UĞUR TARIK ÖZKUT HAYDARPAŞA HASTANESİ, P.ALB YILMAZ DOĞAN KULELİ ASKERİ LİSESİNİ TEMSİLEN BU GÜN BURADA BİZLERLE...

GEÇEN YIL 15 TEMMUZ’DA FETÖ DARBE GİRİŞİMİNİ YAŞADIK. ÇOK ŞÜKÜR TÜRK SİLAHLI KUVVETLERİMİZİN KAHİR EKSERİYETİ BUNA KATILMADI VE KAHRAMANCA MÜCADELE EDEREK HALKIN DA KATKISI İLE BUNU ÖNLEDİ. BU MÜCADELEDE ŞEHİT VE GAZİ OLAN TÜM ASKER VE SİVİLLERİMİZİ RAHMET, SAYGI VE MİNNETLE ANIYORUZ.

DARBE SONRASI SİYASİ İKTİDARIN TASARRUFLARI İLE BİZ SELİMİYELİLERİN GÖZBEBEĞİ KULELİ ASKERİ LİSESİ KAPATILDI. BUNDAN MUTSUSUZ. BUNUN DÜZELTİLMESİ DİLEĞİMİZDİR. BU ÇERÇEVEDE SİYASİ İKTİDARIN BUNU DÜZELTMESİ İÇİN ÇALIŞMALIYIZ. BU KANAATİMCE TESUD LİDERLİĞİNDE ELE ALINMALI VE SİYASİ İKTİDARI İKNA YÖNÜNDE TÜRK SİLAHLI KUVVETLERİ İLE ÇALIŞMALIYIZ. BU UZUN SÜREÇTE TESELLİMİZ 1845 YILINDA KURULAN KULELİ ASKERİ LİSESİ’NİN DAHA ÖNCE DE ÇOK AÇILIP KAPANDIĞI VE HATTA YER DEĞİŞTİRDİĞİ GERÇEĞİDİR.

SEVGİLİ SELİMİYELİLER,

 

HER YIL AZALIYORUZ.382SELİMİYELİ KARDEŞİMİZİ KAYBETMİŞİZ.BU YIL VEFAT EDEN VE VEFATINI YENİ DUYDUĞUMUZ 30 SELİMİYELİ VARDIR. BUNLAR; ABDÜRRAHİM DEĞİRMENCİ, AHMET AYTUR, AHMET GENİŞ, ALİ ERKAL GÜRSOY, ALİ EŞREF AKYILDIZ, BÜLENT GÜN, CENAP ALGÜL, EKREM ANAR, ERDEM FATİH ERKAL, FAHRETTİN ERDEM, FELAHATTİN ÖZÇELİK, HALDUN SÜHA OYTUN, HASAN TOSUN BİÇER, HAYDAR SUCU, HÜDAVERDİ AHMET, IŞIK DEMİR, LÜTFÜ ÜÇÜNCÜ, MAHMUT ÖZİŞ, MUSTAFA MALKOÇ, NAİL UYKUN, NEZİH GÜRSOY, ÖZGÜR ERGÜL, RECEP İPBÜKEN, SELAHATTİN DARCAN, TARIK FIRAT, TAYFUR DÖRTPINAR, ÜMİT VURGUN, YUSUF ÖZEL, ZEKİ KABADAYI VE ZİKRULLAH KOLAYLI’DIR. HEPSİNİ RAHMETLE ANIYORUZ.

 

VEFAT EDEN 61 SELİMİYELİ KARDEŞİMİZ ÖNCEKİ YILLARDA BİR VEYA BİR KAÇ KERE BU KUTLAMALARDA BİZLERLE BİRLİKTE OLDULAR VE BU MUTLULUĞU YAŞADILAR.

 

VEFAT EDEN SELİMİYELİ KARDEŞLERİMİZ, 1752 İSMAİL TİMUÇİN GÜRSOY’UN EŞİ GÜLŞEN GÜRSOY, 1376 BİROL ÖNDER’İN EŞİ NURFER ÖNDER VE 1742 GÜNAY MUTLU’NUN EŞİ VE ÇOCUKLARI ZEHRA, FUNDA VE OSMAN MUTLUİLE 3119 FEYZULLAH ÇINAR’IN EŞİ İLKAY ÇINAR VE YAKIN ZAMANDA KAYBETTİĞİMİZ 2165 İŞBORA ALP KAMOY’UN ANNESİ NİLÜFER HANIM VE OĞLU SARP KAMOY DA BU GÜN BURADA BİZİMLE.

 

AYRICA SELİMİYELİLERİN KHO’DAN DEVRE ARKADAŞI MİSAFİRLERİ DE VAR.BU ARKADAŞLARIMIZA KATILIMLARI İÇİN TEŞEKKÜR EDİYORUM..

 

SEVGİLİ SELİMİYELİLER,

 

KUTLAMALARIN ÖNEM TAŞIYAN VE TEMELİNİ TEŞKİL EDEN BÖLÜMLERİ ORTA BAHÇEDE BAŞIMIZDA KEP, YAKAMIZDA SELİMİYE ROZETLERİMİZ İLE HARBİYE MARŞI EŞLİĞİNDE YAPACAĞIMIZ YÜRÜYÜŞ VE DUALARIMIZ İLE BİRLİKTE YİYECEĞİMİZ ÖĞLE YEMEĞİMİZDİR.

 

YÜRÜYÜŞÜMÜZ SIRASINDA ORDU KOMUTANIMIZIN DA BİZLERLE OLMASINI BEKLİYORUZ. MİSAFİR DEVRE ARKADAŞLARI KENDİNİ İYİ HİSSEDEN ÖĞRETMENLERİMİZ DE DAVETLİDİR. TRÜBİNLERDEN KRİTİK ALMAYACAK BİR YÜRÜYÜŞ YAPMALIYIZ

 

SEVGİLİ SELİMİYELİLER,

 

BİZ SELİMİYE ASKERİ ORTAOKULLULAR NOSTALJİK BİR GRUBUZ. İRTİBATIMIZI VE ETKİNLİKLERİ  60 YILI BULAN ESKİ GÜNLERE DAYANDIRIYOR VE O GÜNLERİ YAŞAMAYA ÇALIŞIYORUZ.

 

GEÇTİĞİMİZ YILLARDA BU YÖNDE ÇEŞİTLİ PROGRAMLAR YAPTIK; HAREM’DEN VAPURLA ÇENGELKÖY’E ORADAN KULELİ ASKERİ LİSESİNE GİTTİK.GEMİ İLE YAPTIĞIMIZ BOĞAZ TURLARINDA MİTHATPAŞA STADINA VAPURLA GİDİŞİMİZİ HATIRLAMAYA ÇALIŞTIK. ÖĞRENCİ OLARAK ADALAR’DA GEZDİĞİMİZ GÜNLERİ HATIRLAMAYA ÇALIŞTIK. OKUL BİRİNCİLERİNE ŞEREF KÜTÜĞÜNE ÇİVİ ÇAKMA TÖRENİ YAPTIK.TÜRKİYE’NİN İLK VE TEK FİFRE TAKIMINI CANLANDIRMAK İÇİN HAYATTA OLAN FİFRECİLERİMİZ ESKİ GÜNLERİ ÇAĞRIŞTIRAN GÜZEL BİR KONSER VERDİLER.KIBRIS BARIŞ HAREKATINA KATILAN SELİMİYELİ SUBAYLARA HEP BERABER BAŞARILARINDAN DOLAYI TEŞEKKÜR ŞİLDİ VERDİK. BU TÖREN SIRASINDA BU KÜRSÜDEN KONUYU BİRAZ SPEKÜLE EDEREK KIBRIS BARIŞ HAREKATINI SELİMİYELİ SUBAYLAR YAPMIŞ YAHU YORUMUMU DA YAPTIM DOĞRUSU.(Harekatakatılan 92 Selimiyeliteğmen ve üsteğmenrütbesindetakımkomutanıazbirgüçmüdür?)  (BENZER ŞEKİLDE 46 SELİMİYELİ GENERAL LİSTESİNİ GÖREN GENELKURMAY’IN ŞAŞIRARAK; YAHU BİZİ YILLARCA SELİMİYELİLER İDARE ETMİŞ HABERİMİZ YOKMUŞ HAYKIRIŞINI BURADA İFADE ETTİM)  YİNE BU KÜRSÜDEN SELİMİYE ASKERİ ORTAOKULU NİYE AÇILDI VE 4 SENE SONRA NİYE KAPANDI SORUSUNA TOPLADIĞIM BİLGİLERİ SUNDUM.

 

SELİMİYELİ YUSUF ÇAM BURADAN ASKERİ RÜŞTÜYE VE İDADİYELER KONULU BİR ARAŞTIRMA ÇALIŞMASINI SUNDU. KENDİSİNE TEŞEKKÜR ETTİK.

 

SEVGİLİ CENAP DURU DA, SELİMİYE GÜNLERİMİZİ HATIRLATAN SUNULAR YAPTI, HEYECANLANDIK VE MUTLU OLDUK.

 

EN ÖNEMLİSİ , BERKER BARÇAK’IN YAKTIĞI MEŞALENİN IŞIĞINDA 50.NCİ YILDA TÖREN YAPABİLMEK İÇİN ZAMANIN ORDU KOMUTANI ORG. ERGİN SAYGUN İLE NASIL ÜMİTSİZ BİR KONUŞMA BAŞLATTIĞIMI AMA KENDİSİNİN ‘ TAMAM BEN DE SİZLERİ KISA PANTOLON İLE YÜRÜTECEĞİM’ DİYEREK YEŞİL IŞIK YAKTIĞINI ANLATTIM. ONURSAL SELİMİYELİ ERGİN SAYGUN’A ÇOK ŞEY BORÇLUYUZ. İKİNCİ BORCUMUZ İSE BU ETKİNLİKLERİN HER YIL YAPILABİLMESİ KARA KUVVETLERİNDEN DEVAMLI EMİR ÇIKARAN ZAMANIN ORDU KOMUTANI ORGENERAL HASAN IĞSIZ’A DIR. İKİSİ, MÜZE VE SELİMİYE HATIRA KORUMUZUN MİMARLARIDIR. BU ARADA SELİMİYE ASKERİ ORTAOKULU PİLAV GÜNLERİNİN HER YIL YAPILMASI İLE TÜRK SİLAHLI KUVVETLERİNDE TEK ÖRNEK OLDUĞUNU İFADE ETMELİYİM.

 

BU SALONDA YAPILAN TOPLANTILARDA BENDEN SONRA KONUŞMA YAPAN SELİMİYELİ GENERAL VE SUBAY VE ASTSUBAYLARDAN DAİMA NOSTALJİK BİR KONUŞMA YAPMASINI İSTEDİK VE ONLAR DA EN GÜZELİNİ YAPTILAR. HEPSİNE TEKRAR TEŞEKKÜR EDİYORUM.

 

SEVGİLİ SELİMİYELİLER,

 

SELİMİYE ÖĞRENCİLERİ 1963 -64 DERS YILINI KULELİ ASKERİ LİSESİ’NDE AYRI BİR BÖLÜM OLARAK OKUDULAR VE HARP OKULU 1970 MEZUNLARI OLDULAR. BİLAHARE SELİMİYE ROMANI BİTTİ. BUNU VURGULAMAK ÜZERE 2391 ORHAN MUHİTTİN IŞIL ‘SELİMİYE’NİN SON BAYRAKTARI’ SIFATI İLE GÜZEL NOSTALJİK BİR KONUŞMA YAPTI.

 

ŞİMDİ BANA DÜŞEN GÖREV BURADA İFADE ETTİĞİM VEYA ETMEDİĞİM HERKESE SELİMİYELİLER ADINA SONSUZ ŞÜKRAN VE ESENLİK DİLEKLERİMİZİ İLETMEKTİR.

 

BU GÜN BENDEN SONRA SELİMİYELİ HASAN PEKER GÜNAL PAŞAMIZ GÜZEL NOSTALJİK BİR KONUŞMA YAPACAK. BEN KONUŞMAYI ÇOK BEĞENDİM, SİZLERİN DE BEĞENECEĞİNİZİ UMUYORUM.

 

ARTIK SELİMİYELİLERİN ASKER SİVİL DEMEDEN KAYNAŞMA DÖNEMİ TAMAMLANDI. ARALARINDA YENİ ARKADAŞLIKLAR OLUŞTURDULAR. BUNUN ÇOK ÇEŞİTLİ ÖRNEKLERİ VAR BURADA BUNLARI TEK TEKİFADE EDEMEYİZ. ANCAK BENDEN  EVRANOS BAYRAKTAR – MEMDUH KÖPRÜLÜ DOSTLUĞUNU İFADE ETMEMİ ISRARLA İSTEDİLER.

 

SELİMİYELİLER ARTIK ARALARINDA İSTANBUL, İZMİR, ANKARA , ANTALYA VE BURSA’DA AYRI TOPLANTILAR YAPIYOR VE TESANÜTÜN ARTMASINA KATKI YAPIYORLAR. NE GÜZEL DEĞİL Mİ?

 

ANANEVİ ÖĞLE YEMEĞİMİZDEHERZAMAN OLDUĞU GİBİ KURU FASULYE, BULGUR PİLAVI, İRMİK HELVASI VE AYRAN VAR.NOSTALJİK DUAMIZ İLE YİYECEĞİZ.AFİYET OLSUN, YARASIN…

SEVGİLİ SELİMİYELİLER

YARIN GÖLCÜK DONANMA KOMUTANLIĞI VE KARAMÜRSEL’E SAAT 08.00‘DEN İTİBAREN 7 OTOBÜS HALİNDE GEZİ YAPIYORUZ. FENERBAHÇE ORDU EVİNDE 07.00’DEN İTİBAREN KAHVALTI EDEBİLİRSİNİZ. AYRICA KOMİTE BÜTÇESİNİ KULLANARAK OLUŞTURDUĞU BİR İKRAMI ( MEYVE SUYU VE KEK) OTOBÜSLERDE DAĞITACAK. 10.00 – 1145 ARASI GÖLCÜK DONANMA KOMUTANLIĞI’NA ŞANLI DONANMAMIZI GÖRECEĞİZ. ORAYA KADAR MOLA VERMİYORUZ, TEDBİRLİ OLUN LÜTFEN. SONRA  12.30- 13.30 ARASI KARAMÜRSEL’DE ETKİNLİĞİMİZ OLACAK. ATATÜRK ANITINA ÇELENK KOYACAK VE TARİHİ MÜZEYİ GEZECEĞİZ.  BİLAHARE SERBEST SAAT BOL İMKANLI KARAMÜRSEL’DE İSTEDİĞİNİZ YERDE YER VE ALIŞVERİŞ EDERSİNİZ. DÖNÜŞ SAAT 16.00’DAN İTİBAREN OSMAN  KÖPRÜSÜ YOLU İLE OLACAK . GEZİMİZİN KARAMÜRSEL KISMINDA KAYMAKAM BEY VE BELEDİYE BAŞKANI İLE BERABER OLACAK VE HER İKİSİNİN DESTEKLERİNİ GÖRECEK VE YAŞAYACAĞIZ.  KARAMÜRSEL’DE GÜZEL BİR TANITIM ZEKİ BEY TARAFINDAN YAPILACAK. KARAMÜRSEL’İ ; KÖRFEZDEKİ OSMANLI’NIN İLK YERLEŞKESİ OLMASI YANINDA ATATÜRK, CUMHURİYET VE İNKİLAPLARININ EN İYİ UYGULAYICISI OLMASI SEBEBİYLE SEVECEK VE TAKDİR EDECEKSİNİZ. KARAMÜRSEL’DE YAŞAYAN SELİMİYELİ ARKADAŞLARIMIZIN BU GÜZEL ETKİNLİK İÇİN KATKILARI BÜYÜK OLDU. TEŞEKKÜR EDERİM. ONLARDAN OKTAY AKDOĞAN VE TUNÇ ERDENİZ BURADALAR.

SEVGİLİ SELİMİYELİLER,

KUTLAMA KOMİTESİ BAŞKANI OLARAK KOMİTE ÜYESİ ARKADAŞLARIMDAN BU YIL DA ÇOK ÖZVERİ VE DESTEK GÖRDÜM. HUZURLARINIZDA KENDİLERİNE SONSUZ TEŞEKKÜRLERİMİ SUNUYORUM.

TAKDİR ALKIŞLARINIZI ALMAK ÜZERE ARKADAŞLARIMI BURAYA ÇAĞIRIYORUM.

HEPİNİZE SEVGİ VE SAYGILAR SUNARIM.

(BERKER BARÇAK, VOLKAN KAPLAMA (Yurt Dışı Görevde), BORA BÜYÜKÖNER,ÇAĞDAŞ İLK, RÜÇHAN BERKİN, AYTAÇ İLK, ARİF KIRKPINAR, YENER BERKAY, HULKİ ERGÜNER, ALKAN BİNİCİ,ŞEREF UYGUNER, NURİ AYAY, ABDÜLVAHAP AKGÜN,HALUK ERGÜNT VE ONURSAL KOMİTE ÜYESİ İLHAN DORUK) KARAMÜRSEL GRUBU’NU TEMSİLEN OKTAY AKDOĞAN’I DA BEKLİYORUM.012MSAO’dan emduk 11köprülü......................................................................................__._,_.___