Orgeneral Saldıray Berk

  Orgeneral Saldıray Berk 1948 yılında Erzurum’da doğmuştur. Selimiye Askeri Orta Okulu ve Kuleli Askeri Lisesinde okumuştur ,1968 yılında Kara Harp Okulundan, 1969 Yılında Topçu Ve Füze Okulundan Mezun Olmuştur.

      1976 Yılına Kadar Kara Kuvvetlerine Bağlı Çeşitli Topçu Birliklerinde İleri Gözetleyici Subaylığı İle Takım Ve Bölük Komutanlığı Yapmıştır, 1978 Yılında Kara Harp Akademisinden Mezun Olmuş, Ardından Kurmay Subay Olarak; 39’uncu Piyade Tümen Lojistik Şube Müdürlüğü İle Harekat Eğitim Şube Müdürlüğü, Kara Harp Okulu Öğretim Üyeliği, Kara Kuvvetleri Komutanlığı Personel Daire Plan Subaylığı, Moskova Kara Ataşeliği, Kara Kuvvetleri Komutanlığı Personel Daire Yönetim Şube Müdürlüğü Ve 9‘Uncu Piyade Tümen Topçu Alay Komutanlığı Görevlerini Yürütmüştür.

      1995 Yılında Tuğgeneralliğe Terfi Etmiştir. Tuğgeneral Rütbesi İle 2’nci Ordu Komutanlığı Harekat Kurmay Yarbaşkanlığı, Bakü Silahlı Kuvvetler Ataşeliği Ve 1’inci Piyade Tugay Komutanlığı Görevlerinde Bulunmuş, 1999 Yılında Tümgeneralliğe Terfi Etmiştir. Tümgeneral Rütbesi İle Kara Kuvvetleri Komutanlığı Denetleme Ve Değerlendirme Başkan Yardımcılığı, Genelkurmay Personel Daire Başkanlığı Ve 23’üncü Jandarma Sınır Tümen Komutanlığı Görevlerini Yürütmüş, 2003 Yılında Korgeneralliğe Terfi Etmiştir. Korgeneral Rütbesi İle Genelkurmay Personel Başkanlığı Ve 4’üncü Kolordu Komutanlığı Görevlerinde Bulunduktan Sonra, 30 Ağustos 2007 Tarihinden Geçerli Olarak Orgeneralliğe Terfi Etmiş Ve 3’üncü Ordu Komutanlığı Görevine Atanmıştır.
30 Ağustos 2010 tarihinde EDOK Eğitim ve Doktrin Komutanlığı Görevine atanmıştır. 30 Ağustos 2011 tarihinde
emekliye ayrılmıştır.

      Bayan Betül Reyhan Berk İle Evli Olan Korgeneral Saldıray Berk’in İki Çocuğu Vardır.